Ne gyvybės draudimas


Įvadas. Negyvybės draudimo apibrėžimas ir klasifikacija. Veiksniai darantys įtaką ne gyvybės draudimo rinkai. Lietuvos ne gyvybės draudimo rinka. Lietuvos draudimo rinkos dalyviai. Išmokėtos išmokos. Ginčai tarp rinkos dalyvių. Verslo pertraukimo draudimas. Išvados. Literatūra.


Draudimo rinka daro didelę įtaką valstybės ekonomikai. Draudimo įmonės atlieka dvi svarbiausias funkcijas: perkelia riziką bei atlieka nuostolių prevenciją. Šios dvi funkcijos užtikrina stabilią tiek kasdienę, tiek verslo aplinką.

Ne gyvybės draudimas Lietuvoje užima didžiąją dali Lietuvos draudimo rinkos. Tačiau, po 2008 metų ekonominės krizės ne gyvybės draudimo rinka smuko. Ekonominės krizės laikotarpiu stebimas didesnis ne gyvybės draudimo išmokų augimo tempas, tai lėmė didesnes rizikas draudimo įmonėms.

Ekonominė situacija stipriai atsispindėjo draudimo įmonės konkuruojant tarpusavyje. Kiekviena draudimo įmonė siekė užimti dar didesnę rinkos dalį. Ne gyvybės draudimo rinka labiausiai konkuruoja su gyvybės draudimu. Šios dvi draudimo rūšys dalinasi Lietuvos draudimo rinką.

Šiame darbe apžvelgsime ne gyvybės draudimo šaką. Ne gyvybės draudimas- draudiminio įvykio atveju, pasirašytos sutarties pagrindu draudikas užtikrina žalos bei nuostolių atlyginimą draudėjui. Kaip ir gyvybės draudimo atveju, draudėjas pasirašydamas sutartį su draudimo kompanija, jai perduoda riziką, už kurią moka draudimo įmokas.

Taigi, ką vadiname ne gyvybės draudimu? Ne gyvybės draudimas- tai draudimo rūšys, į kurią įtraukiamas draudimas nuo nelaimingų atsitikimų, transporto ir krovinių draudimas, verslo draudimas ir kt.

Analizuojant užsienio literatūrą bei mokslinius straipsnius, galima surasti daug skirtingų ne gyvybės draudimo sąvokų. Daugelis užsienio autorių, ne gyvybės draudimą vadina tiesiog ,,bendruoju draudimu“ arba turimo turto draudimu.

Dėl ne gyvybės draudimo atmainų nėra vieno bendro apibrėžimo šiai draudimo rūšiai. Joks apibrėžimas neapima visų šios šakos paslaugų grupių.

Civilinės atsakomybės draudimas( su oro bei vandens transportu susijusios rizikos)

Remiantis Lietuvos draudimo įstatymu, draudimo įmonė, turinti licenciją, gali sudaryti papildomas sutartis ir tokiu būdu apdrausti papildomas draudiminio įvykio rizikas.

Papildoma rizika, turi būti susijusi su tuo pačiu apdraustu objektu.

Nuo papildomos rizikos draudžiama ta pačia sutartimi, prie jos pridedant tam tikras dalis.

Kaip teigia Aleksandra Lezgovko(2010), kad ne gyvybės draudimą dažniausiai klasifikuojame pagal draudžiamąjį objektą. Draudžiamąjį objektą galime skirstyti į:

Ne gyvybės draudimas dažniausiai klasifikuojamas į tris grupes, tačiau šios grupės apima daug draudimo šakų.

Atsakomybės draudimo šaka apima visus draudimus susijusius su civilinę tiek fizinio tiek juridinio asmens atsakomybę. Vienas populiariausių draudimų yra transporto priemonės savininkų privalomasis civilinės atsakomybės draudimas.

Šiame rašto darbe daugiausiai apžvelgsiu turto ir finansinių nuostolių draudimo grupę. Kaip matome, į šią grupę įeina įmonių turto draudimas, statybos draudimas, verslo pertraukimo draudimas, gyventojų turto draudimas bei kiti.

  • Microsoft Word 86 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2310 žodžiai)
  • Universitetas
  • Grazina
  • Ne gyvybės draudimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Ne gyvybės draudimas. (2017 m. Lapkričio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/ne-gyvybes-draudimas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 21 d. 21:41
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo