Ne gyvybės draudimo rinkos Lietuvoje analizė


Įvadas. Teorinė dalis. Ne gyvybės draudimas. Draudimas nuo nelaimingų atsitikimų. Bendrosios civilinės atsakomybės draudimas. Kredito draudimas. Transporto priemonių draudimas. Turto draudimas. Praktinė dalis. Gyvybės ir ne gyvybės draudimo įmokų palyginimas. 011 metų ir 2012 metų Ne gyvybės draudimo palyginimas. 012 metų ir 2013 metų Ne gyvybės draudimo palyginimas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Supažindinti su ne gyvybės draudimo rūšimis ir draudimo objektais. Išanalizuoti Lietuvos ne gyvybės draudimo paslaugų rinką 2011-2013m. bei palyginti šias rinkas. Aptarti ne gyvybės draudimui skiriamas sumas, augimo tempus, sudarytas sutartis, išmokas.

1. Aptarti ne gyvybės draudimo sampratą bei Lietuvos draudimo rinkos struktūrą.

2. Išsiaiškinti, kuri ne gyvybės draudimo rūšis buvo paklausiausia 2011-2013m.

Draudimas nuo nelaimingų atsitikimų ypač naudingas, jeigu yra norima aktyviai leisti laisvalaikį, sportuoti.

Svarbu žinoti, kad draudimo įmoka dažniausiai sudaro apie 0,15% draudimo sumos. Ji priklauso nuo:

Šis fizinių asmenų turtas gali būti apdraustas kilnojamojo turto draudimu:

Ne gyvybės draudimas vis dar sudaro svaresnę draudimo rinkos portfelio dalį. 2016 m. tris ketvirčius vis atsilikusios gyvybės draudimo rinkos įmokų dalis visame draudimo įmokų portfelyje per metus sumažėjo iki 34,8 proc. (2015 m. ji buvo pasiekusi didžiausią nuo 2008 m. portfelio dalį – 36,6 %). Atitinkamai ne gyvybės draudimo, augusio visus metų ketvirčius, portfelio dalis per metus padidėjo 1,8 proc. p. – iki 65,2 proc. Ne gyvybės draudimo sektoriaus apimtis buvo didžiausia per pastarąjį dešimtmetį. Draudimo įmokų suma per 2016 m. sudarė 463,1 mln. Eur ir augo 13,2 proc. Daugiausia rinkos augimą lėmė dominavusių transporto priemonių draudimo, turto ir medicininių išlaidų draudimo rūšių apimties didėjimas. Auganti ekonomika, brangstančios remonto kainos, išaugęs draudimo išmokų skaičius (padidėjęs avaringumas) turėjo svarios įtakos augančioms motorinių transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės (CA) ir kasko draudimo grupių sutarčių vidutinėms kainoms, o tai savo ruožtu didino ir rinkos apimtį – ji padidėjo 16 proc. Transporto priemonių draudimo rinkos kilimą lėmė padidėjęs naujų automobilių pardavimas: valstybės įmonės „REGITRA“ duomenimis, 2016 m. tokių pardavimo sandorių skaičius, palyginti su 2015 m., augo 18,7 proc. Turto draudimo apimtis augo 9,6, o medicininių išlaidų draudimo – 14,6 proc., tokiu pat tempu kaip prieš metus.

Šalyje registruotų draudimo įmonių dalis didėja. Šalyje registruotų įmonių dalis draudimo įmokų portfelyje sudarė 55,3 proc. (2015 m. ji sudarė 50,5 % visų įmokų). Toks pokytis sietinas su naujos draudimo įmonės – UADB „Compensa Vienna Insurance Group“ – įsisteigimu 2015 m. antrąjį pusmetį. Įsteigta nauja įmonė metų pradžioje perėmė draudimo portfelį iš tai pačiai draudimo grupei priklausančio Lietuvoje veikusio filialo. Šalyje registruotos įmonės gyvybės draudimo rinkos dalį per metus padidino 1 proc. p. – iki 59 proc.; ne gyvybės draudimo rinkoje dėl naujų dalyvių atėjimo registruotos įmonės sudarė 53 proc. (2015 m. dalis sudarė 46 %) draudimo įmokų portfelio.

Kaip ir ankstesniais laikotarpiais, didžiausią įtaką draudimo sutarčių skaičiaus augimui turėjo TPVCA draudimo grupė (privalomojo draudimo sektorius). Nors šios grupės sutarčių skaičius vis dar didėjo, tačiau dėl 2012 m., palyginti su 2011 m., sumažėjusio registruotų automobilių skaičiaus draudimo sutarčių augimo tempas 2012 m. buvo nuosaikesnis (2,6 %). Pakankamai reikšmingai padidėjo sutarčių skaičius nekomercinio turto draudimo grupės sektoriuje: augimo tempas, kaip ir visos turto draudimo grupės, sudarė 6,2 proc. Tai taip pat darė teigiamą įtaką viso ne gyvybės draudimo sutarčių portfelio augimui. Dėl padidėjusio kasko draudimo grupės sudarytų sutarčių skaičiaus gana reikšmingai išaugo visas ne gyvybės draudimo sutarčių portfelis.

  • Microsoft Word 64 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (4376 žodžiai)
  • Kolegija
  • Beata
  • Ne gyvybės draudimo rinkos Lietuvoje analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Ne gyvybės draudimo rinkos Lietuvoje analizė. (2018 m. Sausio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/ne-gyvybes-draudimo-rinkos-lietuvoje-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 28 d. 21:27
×
107 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo