Neapskaitytas darbo uzmokestis


Įvadas. Mokesčių inspektorių laimikis – ir „vokelis“ su 9 lt. Atlyginimai „vokeliuose“ – iki 7 tūkst. LT. Kepyklėlių darbuotojams išmokėti 45 tūkst. Litų neapskaityto atlyginimo. Vokelių" juodraščiai sumesti į šiukšlių dėžę. Siuvėjoms - "vokeliai", darbdaviui - griežta atsakomybė.

Temos aktualumas. Kiekviena valstybė atlieka daug įvairių funkcijų, o šių funkcijų vykdymui reikia didelių finansinių išteklių, kurių pagrindinis šaltinis yra mokesčiai. Mokesčiai – pagrindinis valstybės pajamų formavimo būdas, istoriškai atsiradęs kartu su valstybe. Mokesčiai yra būtini, nes tai yra kiekvienos valstybės ekonominio bei socialinio gyvavimo pagrindas. Tačiau kaip žinome yra įvairiausių mokesčių įstatymų pažeidimų, tokių kaip : nelegalus darbas, PVM slėpimas, pajamų neapskaitymas, neapskaityto darbo užmokesčio pažeidimai ir pan.

Mokesčiai yra pagrindinis valstybės pajamų šaltinis, todėl verta panagrinėti mokesčių įstatymų pažeidimus, šiame darbe bus nagrinėjami neapskaityto darbo užmokesčio pažeidimai.

Temos problematika: Kiekvienai šiuolaikinei valstybei mokesčių reikšmė ir jų būtinumas yra akivaizdūs. Vykdant ekonominę veiklą privaloma mokėti mokesčius. Tačiau, dėl mokesčių privalomojo surinkimo pobūdžio susiduriama su reikšminga mokesčių sistemos problema – mokesčių vengimu. Neapskaityto darbo užmokesčio problema yra aktuali todėl, kad vis dažniau susiduriama su atlyginimais „vokeliuose“, o dėl to nukenčia kiekvienas sąžiningai mokesčius mokantis visuomenės narys.

Darbo objektas: Neapskaityto darbo užmokestis

Darbo tikslas: Išanalizuoti neapskaityto užmokesčio straipsnius

Darbo uždaviniai: Išnagrinėti neapskaityto darbo užmokesčio pažeidimus.

Darbo metodai: laikraščių straipsnių analizė.

  • Finansai Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 24 KB
  • 2015 m.
  • 4 puslapiai (1313 žodžiai)
  • Universitetas
  • Odeta
  • Neapskaitytas darbo uzmokestis
    10 - 2 balsai (-ų)
Neapskaitytas darbo uzmokestis. (2015 m. Kovo 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/neapskaitytas-darbo-uzmokestis.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 22:19
×