Neatsargios kaltės numatymo nusikalstamų veikų sudėtyse problemos


Neatsargios kaltės numatymo nusikalstamų veikų sudėtyse problemos. Įvadas. Šiuolaikinėje baudžiamosios teisės. Lietuvos Respublikos baudžiamojo. Mokslinio straipsnio tikslas, pagrindinė problema, naudoti tyrimo metodai. Anot autorės, viena pagrindinių ir šiuo metu ne tik nacionaliniu. Problemos naujumas, aktualumas ir nuoseklumas. Autorius neatsargios kaltės. Problemos aktualumas. Aktualija netyčiniai nusižengimai baudžiamojoje teisėje. Išvados. Autorė straipsnyje nagrinėja labai aktualią probleminę temą.

Anot autorės, viena pagrindinių ir šiuo metu ne tik nacionaliniu, bet ir Europos Sąjungos lygiu kilusių problemų - neatsargios kaltės ir formalių nusikalstamos veikos sudėčių tarpusavio suderinamumas. Tai ypač matyti tais atvejais, kai, įgyvendinant tarptautinius įsipareigojimus, į nacionalinę teisę yra bandoma perkelti nuostatas, numatančias teisinį reguliavimą, kurio pagrindimo BK šiuo metu nėra.

Autorius neatsargios kaltės numatymo nusikalstamų veikų srityse iškelia pagrindinę problemą – neatsargi kaltė bei formalios nusikalstamų veikų sudėtys, jų suderinamumas, lyginimas. Anot autorės, neatsargi kaltė yra teisiškai lengvesnis nusikaltimas nei tyčinis nusikaltimas, kuris atsitinka per asmens neapdairumą, aplaidumą bei neatsakingą požiūrį vertinant sankcijas už panašaus pobūdžio nusikalstamas veikas.

  • MS PowerPoint 46 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (274 žodžiai)
  • Universitetas
  • Roberta
  • Neatsargios kaltės numatymo nusikalstamų veikų sudėtyse problemos
    10 - 8 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Neatsargios kaltės numatymo nusikalstamų veikų sudėtyse problemos. (2015 m. Gegužės 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/neatsargios-kaltes-numatymo-nusikalstamu-veiku-sudetyse-problemos.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 14 d. 18:49
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo