Nebenoriu mylėtis


Ką reiškia „per mažai“. Viena maža piliulė. Visa tai jūsų galvoje. Nesinori nė kreiptis pagalbos. Tik vyrams. Tik moterims. Seksualinio potraukio trūkumas nėra tokia reta būsena, kaip manoma. Tiesiog apie tai nedrįstama garsiai šnekėti, netgi su gydytoju. Tačiau amerikiečių mokslininkų tyrimai rodo, kad geismo trūkumas –dažniausia seksualinė problema. Amerikoje ją patiria apie 25% porų.

Seksualinio potraukio trūkumas nėra tokia reta būsena, kaip manoma. Tačiau amerikiečių mokslininkų tyrimai rodo, kad geismo trūkumas –dažniausia seksualinė problema. Amerikoje ją patiria apie 25% porų.

Atrodė, lilija turi viską: karštai mylinčią mamą, personalo administratorės darbą su geru užmokesčiu ir žavingą partnerį vadybininką. Atostogauti jie skrisdavo į karibų salas, valgydavo geriausiuose restoranuose. Tačiau vienoje srityje jų santykiai buvo nepastovūs. Po kurio laiko lilijos partneris tiesiog prarado norą mylėtis. Ištisus mėnesius jis jos nė nepaliesdavo.

Seksualinio potraukio susilpnėjimo tema verčia mus gėdytis. Kai partneris, nepaisant jūsų didelių pastangų, nesidomi seksu, suglumstama.

Atrodo keista, kad jav visuomenėje, persmelktoje seksualinių vaizdinių, yra žmonių, abejingų seksui. Ir tai labai dažna problema. Ši būsena netgi turi mokslinį pavadinimą: hipoaktyvus seksualinis potraukis (hsp; ang. Hypoactive sexual desire). Tokiu pavadinimu ji įrašyta į psichologijos bibliją  – diagnostinį ir statistinį psichikos ligų žinyną (diagnostic and statistical manual of mental disorders). Hps būdingas vienam trečdaliui jav moterų ir vienam penktadaliui jav vyrų. Pastaraisiais metais mokslininkai skiria daug dėmesio hsp priežastims tirti, o seksologai ieško naujų gydymo būdų. Gydymas veiksmingas 50% atvejų, bet daugelis žmonių, patiriančių hipoaktyvų seksualinį poreikį, nesikreipia pagalbos. Vieni net neįvardija savo būsenos kaip problemos, kiti gėdijasi, treti turi kitų, dar svarbesnių tarpusavio santykių problemų.

Daugelio porų kivirčų potekstėje glūdi lytinio potraukio problemos. Diana – laimingai ištekėjusi keturiasdešimtmetė. Įprastas sveikas lytinis potraukis prieš šešis mėnesius tiesiog dingo. aš nežinau, kas atsitiko mano geismui, – sako moteris.  – atrodo, tarsi kažkas jį užsuko it kokį čiaupą . Ji su sutuoktiniu vis dar mylisi kartą per porą savaičių, bet ji tai daro iš pareigos, be entuziazmo.

anksčiau buvau patenkinta savo lytiniu gyvenimu, – tęsia diana.  – dabar jaučiuosi taip, lyg trūktų esminės mano gyvenimo dalies .

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2012 m.
  • 3 puslapiai (1485 žodžiai)
  • Nebenoriu mylėtis
    10 - 3 balsai (-ų)
Nebenoriu mylėtis. (2011 m. Birželio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/nebenoriu-myletis.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 02 d. 16:21
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo