Nedarbas bei darbuotojų kaitos valdymas (2)


Įvadas. Nedarbo samprata. Nedarbo rūšys. Nedarbo priežastys. Darbuotojų kaitos valdymas. Nedarbo lygis Lietuvoje. Darbuotojų kaitos valdymas įmonėje UAB “Sidabrinė kamėja”. Išvados. Literatūros sąrašas.


Darbo tikslas: išanalizuoti nedarbo sąvoką, išsiaiškinti kas yra darbuotojų kaita, išanalizuoti šalies nedrbą ir darbuotojų kaitą įmonėje.

Pagal Tarptautinės darbo organizacijos metedologiją prie bedarbių priskiriami darbingo amžiaus gyventojai, užsiregistravę arba neužsiregistravę darbo biržoje ir atitinkatys tris reikalavimus tuo pačiu metu:

Ciklinis nedarbas – nedarbas, atsirandantis esant ekonomikos nuosmukiui , kurį sukelia bendrųjų išlaidų nepakankamumas. Jo mastą lemia makroekonomikos verslo ciklai. Apie ciklinį nedarbą sakoma, kad jis yra veidrodinis BVP dinamikos atspindys. Ciklinį nedarbą sukelia tokia ūkinės veikos fazė, kuriai būdingas visuminių išlaidšžų nepakankamumas. Gamybis nuosmukio laikotarpiu, kai visuminė prekių ir paslaugų paklausa mžėja, mažėja ir užimtumas. Dėl to ciklinis nedarbas dažnai vadinamas paklausos deficito sukeltu nedarbu. Pagyvėjimo ir pakilimo fazėje užimtumas paprastai didėja.

Kita kai kurioms pasaulio šalims būdinga nedarbo priežastis – spartus gyventojų skaičiaus didėjimas. Demografinio sprogimo banga, kuri buvo praėjusio amžiaus viduryje, jau yra aprimusi, tačiau saiendieninė pasiūla darbo rinkoje dar jaučia šio gimstamumo padidėjimo poveikį. Nors labai spartus gyventojų gimstamumo ir kartu nedarbo lygio augimas buvo beisvystančiose Azijos, Afrikos, Pietų Amerikos šalyse, tačiau spartus emigracijos iš šalių tempas paaštrino konkurencinę darbo rinkos autsaiderių ir insaiderių kovą ir padidino nedarbą daugelyje išvystytų pasaulio šalių.

Nedarbo didėjimą gali sukelti verslo ciklo svyravimai, tiksliau – ekomoninės krizės fazė.

Trumparegiai vadovai parenka neproporcingą kavlifikuotų darbuotojų skaičių, atrenka neatsižvelgdami į „šaindienos“ poreikius, nes buvo užtikrinti „vakarykščia“ diena, bet ne ateitim.

Lemiamas veiksnys siekiant įgyvendinti strateginius tikslus, susietus su žmogiškaisiais ištekliais, t. y. netinkamai sukurta darbo užmokesčio sistema gali didinti darbuotojų kaitą.

Žema įmonės vidinė kultūra, lojalumo nuolatinis mažėjimas, darbo produktyvumo mažėjimas, žemas ryšių su klientais palaikymas ir stresas tiems, kurie dirba.

Atitinkamų personalo kaitos mažinimo programų taikymas: ryšių su darbuotojais gerinimas, psichologinio klimato lygio kėlimas, darbo saugos programos įgyvendinimas ir laikymasis.

priėmimo intensyvumą, apskaičiuojamą kaip priimtų į darbą darbuotojų ir sąrašo darbuotojų vidutinio skaičiaus santykis;

Rekvizitai.lt duomenimis įmonėje „Kamėja“ 2017-11-06 dienos pradžioje dirbo 101 darbuotojas (apdraustasis). Drabuotojų skaičius įmonėje su laiku auga, o pagrindinė to priežastys yra įmonės plėtimasis. Pirkėjų susidomėjimas prekėmis ir paslaugomis leidžia įmonei atidaryti naujas parduotuves, o tai yra augančio darbuotojų skaičio rezultatas.

Įmonė vydko darbuotojų atranką, apmoko savoa darbuotojus. gerina darbo sąlygas, atsižvelgia į darbuotojų norus bei prašymus. Įmonė visada laiku moka atlyginimus, darbuotojus motyvuoja priedais kurie priklauso nuo esamos apyvartos, todėl yra didelė motyvacija dirbti. Įmonėje darbuotojų kaita yra labai maža, kad leidžia teigti, kad įmonė susitvarko su jos valdymu.

Įmonėje „Sidabrine Kamėja“ darbuotoju kaita yra labai maža, ji keičiasi dažniausiai dėl atidaromu naujų parduotuvių, įmonės plėtimosi. Įmonė gerai tvarkosi su personalo kaita.

  • Microsoft Word 126 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2805 žodžiai)
  • Universitetas
  • Valentina
  • Nedarbas bei darbuotojų kaitos valdymas (2)
    10 - 3 balsai (-ų)
Nedarbas bei darbuotojų kaitos valdymas (2). (2017 m. Lapkričio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/nedarbas-bei-darbuotoju-kaitos-valdymas-2.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 21 d. 21:40
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo