Nedarbas ir infliacija skaidrės


Nedarbas ir infliacija. Utilitarizmas. J. Benthamas. Šiuolaikinio utilitarizmo atmainos. Johnas Stuartas Millis. (1806 – 1873 ). Johnas Stuartas Millis. Suinteresuotųjų (stakeholders) teorija. Suinteresuotieji. Suinteresuotųjų analizė. Pagrindiniai suinteresuotųjų analizės klausimai. Moralinės atsakomybės matrica. Jeremy Benthamas. (1748 -1832).


Bedarbystė tapo vienu iš pastebimiausių negatyvių visuomeninių reiškinių pasaulyje.

Nedarbo pritekėjimo šaltiniai: laikini atleidimai, krizės pasekmės įmonėse; baigę mokyklas ir t.t. Nedarbo nuotekio srautas: kas grįžo į darbą, kas rado kitą, kas išėjo į pensiją ar nusivylęs ieškoti daugiau nedirba.

Prislėgtas nedarbas: nusivylęs ir toliau neieškantis darbo neįtraukiamas į bedarbių skaičių ir, mažina realią bedarbystę 0,1 – 0,5% Paslėptinis nedarbas.

Nedarbas plačiąja prasme tai viena iš neefektyvaus darbo jėgos ir kitų gamybos išteklių panaudojimo priežasčių. Visuomenė ir ekonomika, nesugebanti sukurti darbo vietų visiems, netenka dalies savo nacionalinio produkto – jis lieka nepagamintas. Artūras Okanas 1962 nustatė ryšį tarp nedarbo lygio ir BNP atsilikimo (Okano dėsnis): jis rodo nedarbo ir realaus BNP augimo tempų priklausomybę, pagal kurią realiojo BNP 2-3% pokytis siejamas su 1% nedarbo lygio pokyčiu priešinga kryptimi.

Poelgio utilitarizmas – kiekvienas konkretus poelgis vertinamas atsižvelgiant į jo rezultatus. Taisyklės utilitarizmas – poelgio moralumas siejamas su jo atitikimu tam tikrai taisyklei, kuria vadovaujantis elgiamasi.

Tai analizės būdas, leidžiantis stebėti ir paaiškinti kaip skirtingi visuomenės elementai yra veikiami bei patys veikia verslo sprendimus ir veiksmus. Tai schema, leidžianti nustatyti ir valdyti įmonės ryšius (esamus bei potencialius) su grupėmis, kurios veikia ar yra veikiamos įmonės politikos bei veiksmų.

  • Ekonomika Skaidrės
  • MS PowerPoint 518 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (850 žodžiai)
  • Profesinė mokykla
  • Edita
  • Nedarbas ir infliacija skaidrės
    10 - 5 balsai (-ų)
Nedarbas ir infliacija skaidrės. (2016 m. Birželio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/nedarbas-ir-infliacija-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 05:32
×