Nedarbas ir infliacija


Nedarbas ir infliacija referatas. Infliacija ir nedarbas. Nedarbas ir infliacija isvados. Rysys tarp nedarbo ir infliacijos. Nedarbo ir infliacijos rysys. Nedarbo ir infliacijos rysys filipso kreive. Nedarbas infliacija. Referatas apie nedarba ir inflacija. Nedarbo priežastys infliacija. Infliacijos ir nedarbo rysys.

Įvadas. Nedarbo samprata. Nedarbo priežastys. Nedarbo rūšys. Nedarbo rodikliai. Infliacijos samprata. Infliacijos priežastys. Infliacijos formos. Infliacijos matavimo būdai. Infliacijos ir nedarbo ryšys. Išvados. Literatūra.

Infliacija - tai pinigų nuvertėjimas, kuris reiškiasi prekių ir paslaugų kainų kilimu. Infliacija gali būti įvairių rūšių. Ją galima skirstyti įvairiais požiūriais, t.y. pagal vietą, pasireiškimo pobūdį, atsiradimo priežastis, mastą ir t.t.

Pagal infliacijos mastą, arba intensyvumą, išskiriama šliaužiančioji, šuoliuojanti infliacija ir hiperinfliacija. Infliacijos priešingybė - defliacija. Tai bendrojo visų prekių ir paslaugų kainų lygio smukimas. Infliacijai išmatuoti Lietuvoje yra naudojamas vartotojų kainų indeksas (VKI) - tai pagrindinis vartotojų infliacijos rodiklis, nurodantis vartojimo prekių ir paslaugų vidutinį kainų pokytį per tam tikrą laikotarpį.

Infliacija ir nedarbas - tai dvi vienos iš svarbiausių makroekonomikos problemų, sukeliančių nemažai ekonominių ir socialinių padarinių. Infliacija senesniais laikais buvusi laikino bei lokalinio pobūdžio, šiais laikais tapo pasauliniu ir pastoviu reiškiniu. Valdžios institucijos, ekonomistai deda daug pastangų, kad sustabdytų infliacijos lygį, kaip ir nedarbą. Žmogus, neturintis darbo arba jį praradęs, netenka pajamų, negali patenkinti savo poreikių, jaučia psichologinį diskomfortą, apie save galvoja, kaip apie nevisavertį visuomenės narį. Be abejo, bedarbis tampa valstybės problema, bedarbiui reikia mokėti bedarbio pašalpą, teikti kitas socialines nuolaidas, ieškoti būdų pritraukti investicijoms ir taip padidinti darbo vietų. Gerinti, kitų įstaigų užsiimančių užimtumu, darbą ir finansavimą. Nors nėra universalių infliacijos ir nedarbo sprendimo būdų, ir ekonomistų ginčų objektu yra įvairios teorijos, vis dėlto, kad tarp infliacijos ir nedarbo yra glaudus ryšys, niekam abejonių nekyla.

Nedarbo ir infliacijos ryšį atitinka Filipso kreivė, kurioje atspindi trumpasis ir ilgasis laikotarpiai.

Trumpame laikotarpyje didėjant bendrajai paklausai, pasiekiamas mažesnis nedarbo lygis, bet aukštesnių tempų infliacija ir atvirkščiai.

Ilguoju laikotarpiu vyksta prisitaikymas prie infliacijos. Todėl ilgojo laikotarpio Filipso kreivė yra vertikali tiesė, kuri rodo, kad tarp infliacijos ir nedarbo ilgalaikių pasirinkimų negali būti.

  • Microsoft Word 83 KB
  • 2012 m.
  • 17 puslapių (4309 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sonata
  • Nedarbas ir infliacija
    10 - 1 balsai (-ų)
Nedarbas ir infliacija. (2012 m. Gegužės 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/nedarbas-ir-infliacija.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 18:17
×