Nedarbas ir jo priežastys


Įvadas. Nedarbo problemos samprata. Bedarbystės samprata. Nedarbo ir užimtumo reguliavimas. Darbo rinkos tendencijos ir priežastys. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas.

Situacija neprognozavo nieko optimistiško. Labiausiai didėjo vyrų nedarbas. Šiuo metu nėra vykdoma jokia darbo vietų kūrimosi strategija. Jų išsakoma labai daug, tačiau tam neskirta pakankamo dėmesio. Galbūt dėl to galime kaltinti socialinius partnerius, kurie vangiai žiūri į augantį nedarbą. Tai gali būti viena iš priežasčių kodėl šalyje vis dar didelis nedarbas.

Esant ekonominei krizei darbdaviai atleidžia darbuotojus ir tikisi, jog pasilikę įmonėje darbuotojai atliks darbą už juos, gaudami mažesnį atlyginimą. Todėl neišvengiamas pasilikusių darbuotojų didesnis krūvis ir pasipiktinimas. Todėl darbas einasi lėčiau ir yra pasiekiami prastesni įmonės rezultatai. Tačiau čia galima įžvelgti pliusų. Konkurencija tarp darbuotojų išaugs. Todėl darbuotojai visomis jėgomis stengsis geriau dirbti ir išsilaikyti darbo vietoje. Išliks tik patys geriausi, kvalifikuoti darbuotojai, kurie įmonei kurs didelę pridėtinę vertę.

Norint, kad šitaip nebūtų reikia remti smulkųjį ir vidutinį verslą, nes jie yra pagrindiniai darbo vietų steigėjai. Galėtų jiems būti taikomos lengvatos.

Nuo 2007 metų nedarbo lygis ėmė sparčiais šuoliais augti ir 2009 metais jis išaugo iki 8,8 % . Dėl finansinės krizės ekonomikos augimo perspektyvą keitė nuosmukis, gilėjo recesijos procesas. Šie veiksniai darė neigiamą įtaką šalies gyventojų užimtumui. Lėtėjančios šalies ekonomikos pasekmė - 2009 m. didelis nedarbas. Situacija keitėsi ne ieškančių darbo asmenų naudai. Tai įtakojo bankrotą firmos. Daugiausiai bankravo mažos firmos, turinčios iki 20 darbuotojų.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 39 KB
  • 2014 m.
  • 14 puslapių (3178 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aurelija
  • Nedarbas ir jo priežastys
    10 - 2 balsai (-ų)
Nedarbas ir jo priežastys. (2014 m. Sausio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/nedarbas-ir-jo-priezastys.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 22:21
×