Nedarbas Lietuvoje ir ES


Įvadas. Nedarbo esmė ir jo priežastys. Nedarbo esmė. Nedarbo priežastys. Nedarbo pasekmės. Socialinės nedarbo pasekmės. Psichologinės bedarbystės pasekmės. Ekonominės nedarbo pasekmės. Moterų nedarbo aspektai. Moterų užimtumas pereinamuoju laikotarpiu. Diskriminacija – pagrindinės probleminė sfera darbo rinkoje. Nedarbo elementai lietuvoje ir europos sąjungoje. Nedarbo lygis Europos Sąjungoje ir Lietuvoje prieš integraciją į ES. Bendra situacija Europos Sąjungoje. Situacija buvusiose šalyse kandidatėse. Nedarbo situacija Lietuvoje ir ES 2007 m. Šių dienų nedarbo situacija Lietuvoje ir ES. Nedarbo mažinimo priemonės. Bendrosios nedarbo mažinimo tendencijos. Moterų darbo rinkoje padėties gerinimo galimybės. Išvados. Literatūros sąrašas.

Temos aktualumas ir reikšmingumas. Kalbant apie nedarbą reikia pabrėžti, kad šiame kontekste pakankamai dažna probleminė sfera yra moterų nedarbo ypatumai ir problemiškumą pabrėžia tai, kad esame Europos Sąjungos narė, o pastaroji organizacija šiai sričiai, t.y. moterų nedarbo prevencinėms gairėms skiria pakankamai daug dėmesio, todėl ir mūsų valstybė moterų nedarbo srityje turi pasirinkti tinkamą politiką ir ją įgyvendinti tinkama linkme.

Šių problemų sprendimas buvo numatytas valstybių narių nacionaliniuose Užimtumo ir kovos su skurdu ir socialine atskirtimi 2004-2006 m. veiksmų planuose, jomis teikiama pirmenybė formuojant ir įgyvendinant įvairias socialinės politikos priemones.

Darbo objektas –nedarbo Lietuvoje ir Europos Sąjungoje aspektai.

Darbo tikslas – išanalizuoti nedarbo Lietuvoje ir Europos Sąjungoje pagrindines gaires.

Remiantis išsikeltu darbo tikslu, šio darbo uždaviniai yra:

1.Aptarti nedarbo esmę bei priežastis;

2.Išanalizuoti nedarbo pasekmes;

3.Aptarti moterų nedarbo pagrindinius aspektus;

4.Išnagrinėti nedarbo gaires Lietuvos ir Europos Sąjungos mastu;

5.Aptarti nedarbo mažinimo priemones.

  • Microsoft Word 70 KB
  • 2015 m.
  • 26 puslapiai (6989 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vaida
  • Nedarbas Lietuvoje ir ES
    10 - 9 balsai (-ų)
Nedarbas Lietuvoje ir ES. (2015 m. Kovo 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/nedarbas-lietuvoje-ir-es.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 01 d. 10:01
×
146 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo