Nedarbas Nedarbo priežastys ir tipai Nedarbas Lietuvoje ir palyginimas su Baltijos šalimis


Įvadas. Nedarbas. Darbo jėga. Nedarbo lygis. Nedarbo mastas. Nedarbo priežastys. Nedarbo tipai. Nedarbas Lietuvoje (1998-2011). Nedarbas Lietuvoje (2013-2014). Nedarbas Baltijos šalyse. Išvados. Naudoti šaltiniai.

Šiame darbe apžvelgsiu nedarbą, jo pagrindines sąvokas, nedarbo priežastis bei tipus ir pateiksiu nedarbo Lietuvoje palyginimą bėgant metams, taip pat palyginsiu su kitomis Baltijos šalimis.

Nedarbo lygį sąlygoja ekonominis šalies išsivystymo lygis. Ekonomiškai stipriose valstybėse paprastai nedarbo lygis būna žemas, o silpnesnėse atvirkščiai – aukštesnis.

Šiomis dienomis į darbą, dažniausiai, priima asmenis nuo 25 iki 50 metų. Esame įtraukiami į šį intervalą, ši sistema apriboja jaunų ir vyresnio amžiaus žmonių įsidarbinimo galimybes. Jauni asmenys stoja mokytis, o vyresni yra priversti ankstyvam išėjimui į pensiją.

Apie 90% asmenų, kurie yra registruoti kaip bedarbiai turi teisę gauti nedarbo pašalpą ir su juo susijusias išmokas. Deja, kai kur teigiama, kad ne visiems bedarbiams yra mokamos išmokos. Tas pats taikoma ir asmenims, kurie dėl tam tikrų priežasčių nebuvo registruoti kaip bedarbiai, bet vis dar nori imtis darbo..

  • Microsoft Word 197 KB
  • 2015 m.
  • 16 puslapių (1672 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vesta
  • Nedarbas Nedarbo priežastys ir tipai Nedarbas Lietuvoje ir palyginimas su Baltijos šalimis
    9 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Nedarbas Nedarbo priežastys ir tipai Nedarbas Lietuvoje ir palyginimas su Baltijos šalimis. (2015 m. Kovo 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/nedarbas-nedarbo-priezastys-ir-tipai-nedarbas-lietuvoje-ir-palyginimas-su-baltijos-salimis.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 07 d. 07:59
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo