Nedarbas. Nelankstaus darbo užmokesčio ir nedarbo ryšys


Nedarbas ir darbo užmokestis. Sąvoka darbingi asmenys. Nedarbo referatas. Nedarbo ir infliacijos ryšys kursiniai. Nedarbo rysys su. Nedarbas apibudinamas. Nedarbas, tai darbinų asmenų neužimtumas ūkinėje veikloje. Darbo užmokesčio problematika. Sarysis nedarbo. Ryšys tarp nedarbo ir darbo užmokesčio.

Įvadas. Nedarbas. Nelankstus dabo užmokestis ir nedarbas. Verslo ciklas ir nedarbas. Nedarbo histerezė. Išvados. Literatūra. Darbo tikslas: išanalizuoti nelankstaus darbo užmokesčio ir nedarbo ryšį; verslo ciklo ir nedarbo ryšį bei nedarbo histerezę. Darbo uždaviniai:. Aptarti nedarbo reiškinį. Išanalizuoti nelankstaus darbo užmokesčio ir nedarbo ryšį. Išanalizuoti verslo ciklo ir nedarbo lygio priklausomybę. Aptarti nedarbo histerezę.

Viena svarbiausių makroekonominių problemų yra nedarbas. Daugelis žmonių, netekę darbo, praranda pajamų šaltinį, patiria gyvenimo lygio smukimą, psichologinį diskomfortą. Todėl nedarbo problema yra politinių ir ekonominių diskusijų objektas. Šiame darbe nedarbdarbo tikslas: išanalizuoti nelankstaus darbo užmšiuolaikinėje visuomenėje yra akivaizdu, kad nedarbas kaip problema tikrai egzistuoja, dėl kurio visuomenė patiria didžiulų ne tik mikroekonominių, bet ir makroekonominių nuostolių. Todėl norėdami išsiaiškinti mus dominančią nedarbo sąvoką pirmiausia turėtume patyrinėti kitas su nedarbu susijusias sąvokas. Viena iš jų tai darbo jėga (lf- labour force) - visi sulaukę 16 metų užimti gyventojai ir bedarbiai. Dar viena sąvoka tai gyventojai (population) - tai nuolatiniai šalies gyventojai, skaičiuojami metų pradžioje. Užimti gyventojai (l- emplyment) - tai dirbantys visų nuosavybės formų įmonėse, įstaigose ir organizacijose, įskaitant dirbančius ūkininkų ūkiuose, bei atliekantys karinę tarnybą ar esantys įkalinimo įstaigose. Bedarbiai (u- unemployment) - tai nedirbantys darbingo amžiaus darbingi asmenys, nesimokantys dieninėse mokymo įstaigose, užsiregistravę gyvenamosios vietos darbo valstybinėje darbo biržoje kaip ieškantys darbo ir pasirengę profesiniam mokymui (b. Drilingas, j. Čiburienė, v. Snieška, 1997). Išsiaiškinus šias sąvokas būtų galima aptari ir nedarbo sąvoką. Nedarbas z. Pagirskienės (2008) vadovėlyje apibūdinamas kaip reiškinys visuomenėje, kai dalis darbingų asmenų nori dirbti, tačiau neturi darbo, kartu ir neturi pragyvenimo šaltinio.

Nedarbas rodo vieno iš svarbiausių gamybos veiksnių – darbo(darbo jėgos) – panaudojimo laipsnį. Jį tiesiogiai išreikškia nedarbo lygis. Nedarbo lygis – tai ekonominis rodiklis, nusakantis, kokia darbo jėgos dalis yra neužimta; tai procentinė išraiška santykio asmenų, galinčių ir norinčių dirbti, tačiau neturinčių tinkamo darbo su visais darbingais gyventojais (darbo jėga). Nedarbo lygis apskaičiuojamas užregistrutaigi apibendrintai nedarbo reiškinį galima apibūdinti kaip darbingų asmenų neužimtumą ūkinėje veikloje. Nedarbo reiškinį galima susieti su asmens finansiniu nepajėgumu su jo šeimos negebėjimu apsirūpinti pirmos būtinybės (maistu, drabužiais) ir kitokišnagrinėjus mokslinę literatūrą darbo tematika, atskleista, kad nagrinėjant svarbiausias nedarbo ir jo lygio kitimo priežastis reikia atsižvelgti į dvi pagrindines rinkos teorijos pozicijas: neoklasikinę ir keinsistinę.

  • Microsoft Word 25 KB
  • 2012 m.
  • 11 puslapių (2133 žodžiai)
  • Universitetas
  • Justina
  • Nedarbas. Nelankstaus darbo užmokesčio ir nedarbo ryšys
    10 - 3 balsai (-ų)
Nedarbas. Nelankstaus darbo užmokesčio ir nedarbo ryšys. (2010 m. Gruodžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/nedarbas-nelankstaus-darbo-uzmokescio-ir-nedarbo-rysys.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 13 d. 11:04
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo