Nedarbas referatas (2)


Lentelių, paveikslų sąrašas. Įvadas. Pagrindinių sąvokų, santrumpų sąrašas su paaiškinimais. Nedarbas. Bedarbiai. Nedarbo priežastys. Socialinės ir ekonominės nedarbo pasekmės ir nuostoliai. Nedarbo tipai. Nedarbo lygio poveikis emigracijai. Išvados. Informacijos šaltiniai. Gyventojai. Nedarbo tipai.


Nedarbas – tai sudėtinga ekonominė ir socialinė problema, stipriai veikianti tiek atskirus asmenis, tiek ir visą šalį. Nedarbas turi tam tikrą poveikį šalies ekonominei sistemai, keičiasi demografiniai procesai, atsiranda problema profesinio mokymo sistemoje ir pan. Nedarbas, galima teigti, nuskurdina kraštą. Nedarbo socialinės ir ekonominės pasekmės pasireiškia visame visuomenės gyvenime. Galima pasakyti,kad nedarbas yra viena svarbiausių makroekonominių problemų. Daugelis žmonių netekę darbo praranda savo pajamų šaltinį ir patyria skurdėjimą, todėl nedrabas yra politinių ir ekonomių diskusijų objektas.

Taigi, šio mūsų darbo uždaviniai būtų šie:

Suprasti kas yra nedarbas.

Panagrinėti kaip skirstomi gyventojai ir kas yra bedarbystė.

Pateikti bedarbių statistikos.

Išsiaiškinti nedarbo priežastis bei pasėkmes.

Panagrynėti nedarbo tipus.

Paanalizuoti nedarbo poveiki emigracijai.

Šio darbo tikslas: panagrynėti Lietuvos ekonominę problemą- nedarbą.

Nedarbo lygis Lietuvoje mažėja, tačiau tai vis dar lieka didele problema. Pasak Europos Sąjungos statistikos, pvz 2004 m. nedarbas Lietuvoje buvo 11,4% ir tai buvo vienas didžiausių procentų tarp Europos Sąjungos šalių. Visais laikais labai sunku susirasti darbą, todėl nedarbo lygis kiekvienais metais auga. Kaip išvengti šių pasekmių pasakyti labai sunku, nes esant blogai šalies ekonomikai yra labai sunku ką nors pakeisti. Lietuvos valstybė neturi pakankamai lėšų, o ir kiekvienas darbdavys nori gerai kvalifikuotų ir turinčių nemažą stažą darbuotojų.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 224 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (1286 žodžiai)
  • Ugnė
  • Nedarbas referatas (2)
    10 - 7 balsai (-ų)
Nedarbas referatas (2). (2016 m. Kovo 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/nedarbas-referatas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 06:43
×