Nedarbas referatas


Įvadas. Nedarbo ir užimtumo samprata. Nedarbo samprata. Užimtumo samprata. Nedarbo priežastys, rūšys ir nedarbo lygis. Nedarbo priežastys. Nedarbo rūšys. Nedarbo lygis. Išvados. Literatūra ir šaltiniai.

Viena svarbiausių makroekonominių problemų yra nedarbas. Jis yra įprastas reiškinys visame pasaulyje. Dėl nedarbo visuomenė patiria didžiulių mikroekonominių ir makroekonominių nuostolių. Taip pat nedarbas sukelia neekonominio pobūdžio socialinių problemų, o aukštas nedarbo lygis sutrikdo socialinių procesų eigą visuomenėje. Daugelis politikų, įvertindami ekonomikos būklę ar ekonominės politikos efektyvumą, nedarbo lygį vertina kaip vieną ekonomikos „sveikatos“ rodiklių. Nedarbas šalies žmones paliečia nevienodai. Pavyzdžiui, nedarbo lygis tarp paauglių yra kur kas aukštesnis negu tarp suaugusiųjų. Aukštu nedarbo lygiu susirūpino ne tik atskirų šalių vyriausybės, bet ir Europos Sąjungos institucijos, Tarptautinė darbo organizacija ir kt.

Darbo problema. Daugelis žmonių, netekę darbo, praranda pajamų šaltinį, patiria gyvenimo lygio smukimą, psichologinį diskomfortą, todėl akivaizdu, jog nedarbas kaip problema egzistuoja ir jis yra neišvengiamas.

Darbo aktualumas. Nedarbas yra aktuali ir skaudi visų valstybių visuomenės problema, todėl svarbu suvokti jos priežastis ir analizuoti su šia problema susijusius pokyčius.

Darbo tikslas- išanalizuoti nedarbo ir užimtumo sampratas, nedarbo priežastis ir rūšis bei nedarbo lygį.

Darbo uždaviniai:

1)apibrėžti nedarbo sampratą;

2)paaiškinti užimtumo sampratą;

3)išsiaiškinti nedarbo priežastis;

4)apibūdinti nedarbo rūšis;

5)išanalizuoti nedarbo lygį.

Darbo metodai: mokslinės literatūros analizė, apibendrinimas.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 43 KB
  • 2015 m.
  • 13 puslapių (2704 žodžiai)
  • Kolegija
  • Dovilė
  • Nedarbas referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Nedarbas referatas. (2015 m. Vasario 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/nedarbas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 23:09
×