Nedarbo lygio ES analizė statistikos analizė


Įvadas. Nedarbo lygio samprata, rūšys ir klasifikavimas. Nedarbo lygio samprata. Nedarbo rūšys pagal konkrečias priežastis. Nedarbo rūšys. Nedarbo priežastys. Klasifikacija pagal ES šalis. Klasifikacija pagal amžiaus grupę. Klasifikacija pagal lytį. Klasifikacija pagal darbo sritį. Nedarbo lygio es kitimo dinamikos analizė. Rodiklių vidutinių dydžių vertinimas. Pagrindiniai moterų dinamikos eilučių rodiklių pokyčiai. Pagrindiniai vyrų dinamikos eilučių rodiklių pokyčiai. Išvados.


Darbo aktualumas: įvertinus nedarbo lygio ES šalyse duomenis, nedarbo lygio skaičius nuolatos yra kintantis. Svarbu įvertinti nedarbo lygio ES šalyse rodiklių dinamiką ir numatyti perspektyvas.

Darbo tikslas: išanalizuoti ir statistiškai įvertinti vietinio, atvykstamojo ir išvykstamojo turizmo turistų skaičiaus kitimą 2008 - 2013 metų laikotarpyje.

Taikant pasirinktus statistinius metodus išanalizuoti nedarbo lygio ES šalyse pokyčius;

Nedarbo lygis ES šalyse yra palyginamas, apskaičiavus tos šalies žmonių bedarbių skaičių. Į nedarbo lygio ES šalyse klasifikaciją įeina šios šalys:

Nedarbo lygis taip pat yra analizuojamas pagal žmogaus amžių. Nes išanalizavus galime pamatyti, kio amžiaus žmonės turi daugiau šansų įsidarbinti kažkokiame darbe, o kam reikės labiau pasistrengti.

Taip pat begalo svarbi klasifikacija yra pagal žmogaus lytį. Nes iš analizių lengviau galime pamatyti, kurių darbo vietų, vyrams ar moterims yra sukurta daugiau.

Vidutiniam lygiui skaičiuoti pasirinktas viso mokinių skaičiaus kitimas. Vidutinį lygį lengva

čia y – dinaminės eilutės lygiai, n – lygių skaičius.

Moterų grandininis: ∆y grand. = Y1 – Yi – 1

Vyrų grandininis: ∆y grand. = Y1 – Yi – 1

Statistiniame darbe nagrinėta vyrų ir moterų nedarbo lygis Europos Sąjungos šalyse 2012-2016 metais ir pastebėta, kad ES valstybėje be galo daug neturinčių darbo žmonių.

Pagal pateiktus duomenis buvo apskaičiuota, kad Europos Sąjungoje daugiausiai bedarbių buvo 2012 metais, tai sudarė 5,61 mln. moterų ir 5,59 mln. vyrų. Skaičius išties buvo labai didelis, tačiau bėgant metams, neturinčių darbo žmonių sparčiai mažėja, nes atsiranda daugybė naujų darbo vietų ir tai suteikia mūsų pasaulio gyventojams atrasti darbus.

Iš analizės matyti, kad atėjus 2016 metais bedarbių skaičius sumažėjo daugiau nei 1 milijonu žmonių. Tokie rezultatai išties džiugina. Iš ties nemažai ES valstybių yra gan skurdžios, bet tai netrukdo žmonėms turėti darbus ir mažinti bedarbių skaičių. Taip pat pastebėta, kad ES šalyse nedarbo lygyje didesnį procentą sudaro moterys, bet skirtumas nedidelis.

Manoma, kad ateityje bedarbių dar labiau sumažės, nes atsiranda daugybė įvairiausių įmonių, jos kuriasi arba dauginasi, todėl atsiranda vis daugiau naujų darbo vietų ir tikėtina, kad bedarbių skaičius liks visiškai mažas, tačiau nevisose šalyse.

  • Microsoft Word 42 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (1997 žodžiai)
  • Kolegija
  • Monika
  • Nedarbo lygio ES analizė statistikos analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Nedarbo lygio ES analizė statistikos analizė. (2017 m. Birželio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/nedarbo-lygio-es-analize-statistikos-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 26 d. 09:07
×
98 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo