Nedarbo lygis ir jį lemiantys veiksniai Latvijoje ir Estijoje


Teorinė darbo dalis. Nedarbo priežastys. Nedarbo pasekmės. Pagrindiniai nedarbo rodikliai. Praktinė – analitinė darbo dalis.

Neoliberalizmo ideologai teigia, kad 2–3 proc. bedarbių – sveikintinas reiškinys, nes padidėja konkurencija, tačiau nedarbas, pasiekęs daugiau kaip 3 proc., tampa visuomenine problema: atsiranda papildoma našta krašto ekonomikai (dirbantys išlaiko bedarbius), nedirbantys žmonės žlunga kaip asmenybės, t. y. jie degraduoja, įsigalėjus nedarbui, padidėja tikimybė, kad kils ekonominių kri- zių ir visuomenės neramumų.

Šią temą pasirinkome, nes šiomis dienomis nedarbo problema yra labai aktuali visame pasaulyje. Esame verslo ekonomikos studentės ir ateityje planuojame turėti savo verslus, todėl mums nedarbas yra svarbus mūsų ateities planams.

Išsikėlėme sau šiuos uždavinius: rasti statistinius duomenis, atlikti matematinius ir statistinius skaičiavimus, atlikti analizę, padaryti išvadas. Tikslas: nustatyti Estijos ir Latvijos nedarbo lygį 2000-2013 metais, palyginti bedarbių skaičių pagal įvairius kriterijus ir nustatyti jį lemiančius veiksnius.

Kad atliktume analizę, suradome šiuos statistinius duomenis: Estijos ir Latvijos nedarbas kas metus bei pagal įvairius kriterijus, Estijos nedarbas ketvirčiais, Estijos ir Latvijos BVP, lyginant su 2005 m., Estijos mokesčius įplaukiančius į biudžetą, Estijos ir Latvijos nacionalinė minimali mėnesinė alga. Kai kurių duomenų neradome, todėl Latvijos mokesčių įplaukiančių į biudžetą ir Latvijos nedarbo ketvirčiais savo darbe neanalizuosime. Taip pat neradome duomenų apie šių šalių investicijas, dėl to negalėsime jų lyginti su nedarbo lygiu ir kaip jie vienas nuo kito priklauso.

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 131 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 44 puslapiai (5567 žodžiai)
  • Kolegija
  • Amp
  • Nedarbo lygis ir jį lemiantys veiksniai Latvijoje ir Estijoje
    10 - 6 balsai (-ų)
Nedarbo lygis ir jį lemiantys veiksniai Latvijoje ir Estijoje. (2015 m. Rugsėjo 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/nedarbo-lygis-ir-ji-lemiantys-veiksniai-latvijoje-ir-estijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 12:13
×