Nedarbo lygis Italijoje, Graikijoje, Ispanijoje


Santrauka. Įvadas. Sąvokų žodynas. Teorinė dalis. Nedarbas ir su juo susijusiuos sąvokos. Nedarbo rūšys ir atsiradimo priežastys. Pagrindiniai nedarbo rodikliai. Koreliacija ir regresija. Praktinė dalis. Pagrindinio rodiklio kitimas. Pagrindinės charakteristikos. Koreliacija. Regresija. Išvados. Literatūra.


Referatas tema „Nedarbo lygis Italijoje, Ispanijoje ir Graikijoje“. Dėstytoja Dainora Vaitkevičienė, Kauno kolegijos Verslo fakulteto apskaitos ir finansų katedra.

Šiame savarankiškame darbe aptarsime nedarbo lygį Italijoje, Ispanijoje ir Graikijoje. Darbui naudosime internetinę literatūrą, mokslinius straipsnius bei atliktą duomenų analizę.

Temą apie nedarbo lygį Italijoje, Ispanijoje ir Graikijoje pasirinkome, nes nedarbo tema yra aktuali kiekvienam. Daugelis nelabai suvokia, kas gali veikti nedarbo lygį šalies viduje, kokie rodikliai daro įtaką.

Darbo tikslas – pateikti teoriją apie tai, kas yra koreliacija ir regresija. Atlikti praktinį darbą, kuris leis pamatyti ir suprasti, kas būtent gali veikti nedarbo lygį kiekvienoje analizuojamoje valstybėje.

Temos aktualumas: Apie nedarbo lygį, arba kitaip buityje vadinamą bedarbystę, yra girdėjęs kiekvienas. Visi žino, jog Lietuvoje, netekus darbo, ar nesugebėjus tokio susirasti, galima „stoti į biržą“ ir laukti valstybės nedarbo išmokos. Tačiau retas, kuris žino, kaip viskas vyksta šalies viduje, kai nedarbo lygis ima didėti. Kokie rodikliai veikia šį veiksnį, kodėl didėja, kodėl mažėja nedarbo lygis ir pan. Todėl šiame savarankiškame darbe pateiksime trijų valstybių analizes ir jas aptarsime.

Darbo tikslas: Atlikti Italijos, Ispanijos ir Graikijos rodiklių analizę bei pateikti labiausiai pagrindinį rodiklį veikiantį papildomą rodiklį.

Koreliacija – tikimybių teorijoje ir statistikoje yra statistinis ryšys tarp kintamųjų.

Taigi sąvoka nedarbas yra labai plati o iš jos išplaukia dar daugiau sąvokų kurias reikia žinoti ir suprasti norint tiksliai apskaičiuoti nedarbą, jo lygį bei surasti geriausius sprendimo būdus jam sumažinti.

Nedarbas yra skirstomas į keletą rūšių kurios turi skirtingas atsiradimo priežastis ir sprendimo būdus. Išskiariamos trys pagrindinės nedarbo rūšys: migracinis, struktūrinis, ciklinis.

Struktūrinis nedarbas(US) – nedarbas, atsirandantis , kai darbo paklausos struktūra neatitinka darbo pasiūlos stuktūros t.y. profesijos, kvalifikacijos ar teorinių žinių. (2,398) Keičiantis vartotojų prekių bei paslaugų struktūrai ir jų gamybos technologijoms , keičiasi ir bendrosios darbo jėgos paklausos sudėtis. (3,227) Dėl tokių pasikeitimų kai kurios profesijos tampa nebereikalingos arba mažiau populiarios, tačiau darbuotojų turinčių kitas, naujas profesijas kurias galima pritaikyti šiame sparčiai besikeičiančiame pasaulyje paklausa išauga. Darbo rinka nėra tokia greita ir į tokius pokyčius reguoja lėtai, būtent dėl šios priežasties ir atsiranda nedarbas. Žinoma tai nėra vienintelė priežastis, nedarbo atsiradimą skatina ir minimalaus darbo užmokesčios įstatymo taikymas, mažinančių atlyginimų difirencija ir kt. Kaip bebūtų gaila, tokiems bedarbiams labai sunku iš karto susirasti darbą nes jiems tenka keisti profesiją, ar papildomai mokytis, kartais pakeisti gyvenamąją vietą, toks nedarbas dažniausiai yra ilgalaikis.

Susipažinus su visomis nedarbo rūšimis, bedarbių skaičiu galime apskaičiuoti taip:

Vienas iš svarbiausių nedarbo rodiklių yra jo trukmė. Nedarbo trukmė – laiko tarpas, kurį žmogus (darbuotojas) yra bedarbis.(2, 412)

Ilgalaikį nedarbą – nedarbas, kurio trukmė – metai ir daugiau.

  • Microsoft Word 194 KB
  • 2021 m.
  • Lietuvių
  • 28 puslapiai (5258 žodžiai)
  • Kolegija
  • Lukrecija
  • Nedarbo lygis Italijoje, Graikijoje, Ispanijoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Nedarbo lygis Italijoje, Graikijoje, Ispanijoje. (2021 m. Sausio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/nedarbo-lygis-italijoje-graikijoje-ispanijoje.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 05 d. 00:24
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo