Nedarbo lygis Lietuvoje referatas


Įvadas. Nedarbo samprata. Nedarbo rūšys. Nedarbo priežastys. Nedarbo lygis pagal regionus. Nedarbo lygis pagal amžiaus grupes. Nedarbo lygis Lietuvoje 2015m. Nedarbo pasekmės. Nedarbo lygio sprendimo būdai. Išvados. Literatūra.

Šio darbo tikslas išanalizuoti nedarbo lygį Lietuvoje .

Darbo patirtis. Tai viena iš didžiausių nedarbo problemų. Darbdaviams reikalingi išsilavinę ir darbo patirties turintys specialistai. Tačiau dauguma jaunų žmonių neturi galimybių įgyti reikiamos darbo patirties. Tai tarsi užburtas ratas. Darbdavys ieško darbuotojo su patirtimi ir jauno, ką tik baigusio mokslus žmogaus samdyti nenori, tačiau tuo pačiu nesuteikia galimybės įgyti darbdavių reikalaujamos patirties.

Didžiausias nedarbo lygis 2007m. buvo pastebėtas Panevėžio apskrityje (6,5%), o mažiausias Marijampolės apskrityje (2,0%).

Didžiausias nedarbo lygis 2008m. buvo pastebėtas Klaipėdos apskrityje (7,2%), o mažiausias Marijampolės apskrityje (2,8%).

Didžiausias nedarbo lygis 2009m. buvo pastebėtas Telšių apskrityje (17,3%), o mažiausias Marijampolės apskrityje (9,9%).

Didžiausias nedarbo lygis Lietuvoje 2015m buvo užfiksuotas sausio mėnesį (10,3%), o mažiausias rugsėjo mėnesį (8,4%).

2. Nedarbas ir jo lygis, tai nuolat kintantis rodiklis, kurio didėjimo ar mažėjimo tendencijos priklauso nuo daugelio veiksnių. Nedarbo lygio didėjimas tai rezultatas dėl valstybės nevykdomos arba blogai vykdomos užimtumo didinimo politikos.

3. Analizuojamu laikotarpiu didžiausias nedarbo lygis buvo Telšių apskrityje, o mažiausias Marijampolės apskrityje.

4. Analizuojamu laikotarpiu daugiausia bedarbių buvo jaunimo tarpe nuo 15 iki 19 metų amžiaus, mažiausia bedarbių buvo tarp asmenų nuo 65 metų.

5. 2015m. didžiausias nedarbo lygis Lietuvoje buvo užfiksuotas sausio mėnesį, o mažiausias rugsėjo mėnesį.

6. Nedarbas turi daugybę neigiamų pasekmių žmogaus gyvenimui, nes žmogus praradęs darbą praranda visas arba dalį pajamų, medicininį draudimą ir kt. Praranda pasitikėjimą savimi, profesinius įgūdžius ir žinias.

7. Sprendžiant nedarbo lygio ir kitas su šiuo rodikliu susijusias problemas yra svarbiausia didinti užimtumą ir jo lygį šalyje.

  • Microsoft Word 34 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2004 žodžiai)
  • Universitetas
  • Viltė
  • Nedarbo lygis Lietuvoje referatas
    10 - 8 balsai (-ų)
Nedarbo lygis Lietuvoje referatas. (2015 m. Gruodžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/nedarbo-lygis-lietuvoje-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 22:07
×