Nedarbo priežasčių ir socialinių pasekmių analizė


Įvadas. Nedarbas jo rūšys, pagrindinė nedarbo samprata. Nedarbo priežastys. Nedarbas Lietuvoje, jos įtaka Lietuvos ekonomikai. Socialinės pasekmės. Išvados. Literatūra ir šaltiniai.


Prasidėjus Lietuvos ekonominei krizei (2008 m.) ir grupiniams darbuotojų atleidimams iš mūsų šalies stambesnių ir smulkesnių įmonių, vis dramatiškiau senka darbo pasiūlos rinka. Lietuvos ekonominei krizei tęsiantis iki 2014 m., ir atsigaunant darbo rinkai kada pastebimai padaugėjo darbo pasiūlymų. Kalbant apie nedarbo priežastis ir socialines pasekmes labai svarbu žinoti nedarbo neišvengiamumo priežastis, kas lemia jo lygį, kokios yra nedarbo formos?

Darbo tikslas – atlikti Lietuvos valstybės nedarbo priežasčių 2010 – 2015 m. ir socialinių pasekmių lyginamąją analizę pastarųjų metų.

Darbo uždaviniai:

Kas yra nedarbas ir kokios jo rūšys, pagrindinė nedarbo samprata;

Laikinasis (paprastasis) – nedarbas atsiranda žmonėms išeinant iš darbo dėl asmenių priežasčių. Laikinasis nedarbas trunka neilgai, bet visiškai jo pašalinti negalima.

1. Šio darbo tikslas ištirti nedarbo socialines priežastis bei pasekmes Lietuvoje. Mokslininkų nuomone nedarbo priežastys yra labai įvairios, dažnai jų būna visas kompleksas.

2. Ekonomistai išskiria tris nedarbo tipus: frikcinį struktūrinį, ciklinį.

4. Vertinant neigiamą nedarbo poveikį atskiriems socialiniams rodikliams, nedarbo pokyčiai daugiausiai įtakos gali turėti žmonių sveikatai ir mirtingumui - šalyje didėjantis nedarbo lygis lemia žmonių fizinės ir psichinės sveikatos sutrikimų skaičiaus padidėjimą. Be to, didėjantis nedarbas didina skurdo ir gyventojų socialinės atskirties riziką - dėl didėjančio nedarbo lygio. Kai lyginant nedarbą ir socialines pasekmes tai jie yra tarpusavyje susijęs, nes žmogus praradęs darbą, trūkstant pinigų ir t.t., netik blogėja žmogaus psichologinė būklė jis nusivilia gyvenimu.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 48 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (3365 žodžiai)
  • Jurgita
  • Nedarbo priežasčių ir socialinių pasekmių analizė
    10 - 4 balsai (-ų)
Nedarbo priežasčių ir socialinių pasekmių analizė. (2016 m. Sausio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/nedarbo-priezasciu-ir-socialiniu-pasekmiu-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 20:32
×