Nedarbo priežastys Lietuvoje pagal regionus


Įvadas.Pagrindinės sąvokos.Nedarbo struktūros sudedamosios dalys.Nedarbo tipai.Nedarbo priežastys.Nedarbo nuostoliai.Nedarbo pasekmės.Nedarbo kaita 2007 – 2011 metais. Lentelė. Diagrama. Diagrama. Pav. Darbo rinkos prognozė 2012 metams.Nedarbo sprendimo būdai. Išvados. Naudota literatūra.

TEMOS AKTUALUMAS.Nedarbas (bedarbystė) – socialinis reiškinys, kai darbingas asmuo neturi darbo (dirbančiu laikomas tada, kai asmuo yra užimtas visą arba dalį darbo dienos ir už šią veiklą gauna tam tikrą atlygį). Taip pat šį terminą būtų galima apibrėžti, kaip darbingų asmenų neužimtumą ūkinėje veikloje. Svarbu pabrėžti, jog nedarbu nelaikomi atvejai, kai darbo neturi nepilnamečiai, pensininkai, dirbti negalintys invalidai ir kai nedirba žmonės, turintys pakankamai turto ar nedarbinių pajamų, iš kurių gali pragyventi. Nedarbas siejasi su asmens ir jo šeimos negebėjimu apsirūpinti pirmos būtinybės (maistas, drabužiai ir t.t.) bei kitomis prekėmis, apmokėti būsto išlaidų, komunalines paslaugas, vaikų ir savo mokslą, pramogas. Finansinis nepajėgumas sietinas su negalėjimu apmokėti gydymo paslaugų, susijusi sveikatos draudimo nebuvimu, negalėjimu apsidrausti nuo nelaimių. Nedarbas yra šių dienų bene opiausia problema.

TIKSLAS. Apibūdinti nedarbo lygį Lietuvoje pagal regionus 2007 – 2011 metais.

UŽDAVINIAI:

1.aptarti pagrindines sąvokas;

2.apibūdinti nedarbo tipus;

3.išanalizuoti nedarbo priežastis;

4.pasiūlyti nedarbo sprendimo būdus;

5.apžvelgti nedarbo kaitą 2007 – 2011 metais.

DARBO OBJEKTAS. Nedarbas Lietuvoje 2007 – 2011 metais.

  • Microsoft Word 442 KB
  • 2013 m.
  • 21 puslapis (4453 žodžiai)
  • Universitetas
  • Monika
  • Nedarbo priežastys Lietuvoje pagal regionus
    10 - 3 balsai (-ų)
Nedarbo priežastys Lietuvoje pagal regionus. (2013 m. Lapkričio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/nedarbo-priezastys-lietuvoje-pagal-regionus.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 09:55
×