Nedarbo priežastys Lietuvoje


Įvadas. Nedarbas. Nedarbo priežastys. Nedarbo pasekmės Lietuvoje. Nedarbo mažinimo priemonės. Statistika. Išvados. Literatūra.

Temos aktualumas: Nedarbas – tai viena aktualiausių temų Lietuvoje. Darbas yra ne vien žmogaus pajamų, bet ir socialinės padėties, pilnavertiškumo pagrindas. Ekonomikoje darbas reiškia ribotų išteklių panaudojimą, gaminant norimas ir reikiamas prekes taip pat ir paslaugas. Todėl ir atskiras asmuo, ir visuomenė gauna didžiausias pajamas tik tada, kai visi nori ir gali dirbti. Nedarbas, mažina pajamas, keičia žmogaus nuostatas ir dienos ritmą, didina psichologinę įtampą ir nepasitikėjimą ateitimi, daugeliui gyventojų darbo neturėjimas apsunkina kasdieninį gyvenimą, mažina jų socialinį ir ekonominį aktyvumą. Asmenys, kurie neranda darbo ilgiau nei metus laikomi ilgalaikiais bedarbiais ir yra bene pažeidžiamiausia socialinė grupė. Nedarbo priežastys Lietuvoje yra labai aktualus klausimas, ypač šiuo metu, nes dėl bedarbystės daug žmonių emigruoja į kitas šalis ieškoti geresnio gyvenimo.

Nedarbo lygis priklauso nuo daugybės veiksnių ir priežasčių. Norint išsiaiškinti nedarbo priežastis Lietuvoje, ir kaip tai veikia žmonių gyvenimą, bus pateikiami ne vien statistiniai duomenys, bet ir teorinis pagrindas. Kas yra nedarbo priežastys? Kokių rūšių jos gali būti? Bus pateikiami ir kiti teoriniai aspektai, padėsiantys mums giliau susipažinti su nedarbo priežastimis bei pasekmėmis Lietuvoje. Pirmoje darbo dalyje nagrinėjamos nedarbo priežastys. Toliau seka statistiniai duomenys bei būdai kaip sumažinti nedarbą.

Tikslas: Atskleisti bei išnagrinėti nedarbo priežastis Lietuvoje.

Uždaviniai:

1.Išsiaiškinti kas yra nedarbas

2.Ištirti nedarbo priežastis vyraujančias Lietuvoje

3.Išsiaiškinti nedarbo pasekmes

4.Aptarti būdus, kurie padėtų sumažinti nedarbą

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 162 KB
  • 2014 m.
  • 20 puslapių (3961 žodžiai)
  • Irmantas654
  • Nedarbo priežastys Lietuvoje
    10 - 4 balsai (-ų)
Nedarbo priežastys Lietuvoje. (2014 m. Balandžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/nedarbo-priezastys-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 10:24
×