Nedarbo problema ir es plėtimasis skaidrės


Nedarbo problema ir es plėtimasis. Darbo tikslas. Nedarbo problema. Nedarbo priežastys. Nedarbo priežastis statybos sekturiuje Lietuvoje. Užimtumas ir darbo rinkos politika. Europos Sąjungos plėtros etapai. Priėmimo į ES procedūra. Europos sąjungos plėtra Lietuvoje. Lietuvos narystės ES nauda. Išvados.

Išnagrinėti nedarbo pasekmes, apžvelgti nedarbo priežastis statybos sektoriuoje Lietuvoje, išanalizuoti nedarbo ir užimtumo reguliavimo bendruosius aspektus, apžvelgti Europos Sąjungos plėtros etapus ir jos plėtrą Lietuvoje.

Sparčiai augantis ekonomominiai ir technologiniai pokyčiai; Nepakankamas išsilavinimas; Nepalankios darbo sąlygos; Mažas siūlomas darbo užmokestis; Tinkamumas darbui; Lygios galimybės;.

Norit išpręsti ES darbo rinkos problemas neužtenką vien ekonominio augimo. Labai svarbu veiksmingesnė darbo rinkos politika, kuri įvardinta kaip „užimtumo gairėmis‘‘ arba „užimtumo strategija‘‘ čia pagrindinis dėmesys skiraiamas prevencinėms priemonėms gerinti: formuoti asmenų tinkamumą darbui, skatinti verslumą ir gebėjimą prisitaikyti prie ekonominių ir technologinių pokyčių, užtikrinti moterų ir vyrų bei neįgaliųjų lygias galimybes. Europos socialinis fondas remia pastangas įgyvendinti ir politinius uždavinius, tokiu būdu padėdamas ES šalims modernizuoti savo darbo rinkas, kelti darbuotojų, taip pat ir darbą ieškančių profesinį lygį.

Europos Sąjunga iš pradžių nebuvo tokio dydžio, kokia yra šiandien, tačiau pamažu augo, o augimo etapai buvo vadinami „plėtra“. Kai buvo įsteigtos Europos anglių ir plieno bendrija (1952 m. sausio 1 d.) ir Europos ekonominė bendrija (1958 m. sausio 1 d.), jos turėjo tik šešias valstybes nares – Belgiją, Prancūziją, Italiją, Liuksemburgą, Nyderlandus ir (Vakarų) Vokietiją. Kadangi bendrijos sėkmingai klestėjo ir skatino taikų narių bendradarbiavimą, prie jų greitai panoro prisijungti ir kitos šalys. Paskutinis plėtimasis vyko 2013 m. liepos 1 d. (prisijungė Kroatija) ir nuo to laiko ES narių skaičius sustojo ties 28.

  • Ekonomika Skaidrės
  • MS PowerPoint 296 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (962 žodžiai)
  • Kazys
  • Nedarbo problema ir es plėtimasis skaidrės
    10 - 9 balsai (-ų)
Nedarbo problema ir es plėtimasis skaidrės. (2015 m. Birželio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/nedarbo-problema-ir-es-pletimasis-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 17:41
×