Nedarbo problema


Nedarbas. Nedarbo priežastys ir tipai. Nedarbas Lietuvoje. Palyginimas su Baltijos šalimis. Įvadas. Viena svarbiausių makroekonominių problemų yra nedarbas. Rinkos ekonomikos šalims būdingas socialinis reiškinys. Darbo jėga. Darbingo amžiaus dirbantys ar aktyviai ieškantys darbo žmonės. Nedarbo lygis. Bedarbių skaičiaus procentinis santykis su ekonomiškai aktyvių gyventojų arba darbingo amžiaus gyventojų skaičiumi. Nedarbo mastas. Šalies, regiono darbingo amžiaus gyventojų, norinčių dirbti, nedarbo kiekybinė charakteristika. Tam tikrame laiko intervale nedarbo mastą apibūdina trys parametrai kiek žmonių tapo bedarbiais. Nedarbo priežastys. Dažniausiai, priima asmenis nuo 25 iki 50 metų. Nedarbo tipai. Migracinis (frikcinis) nedarbas tai laikinas nedarbas. Struktūrinis nedarbas – kai darbo pasiūlos struktūra neatitinka darbo pasiūlos struktūros (kvalifikacijos. Ciklinis nedarbas tai ekonominio nuosmukio metu atsiradęs laikinas nedarbas. Nedarbas Baltijos šalyse. Išvados. Nedarbas yra opi problema, į kurią reikia reaguoti.

Darbingo amžiaus dirbantys ar aktyviai ieškantys darbo žmonės. Visi žmonės, dirbantys ir aktyviai ieškantys darbo, kurie nori ir gali dirbti. Visi sulaukę 16 metų užimti gyventojai ir bedarbiai.

Nedarbas yra opi problema, į kurią reikia reaguoti, atkreipti dėmesį ir spresti. Nedarbas, pavaizduotas grafikuose, yra labai nestabilus. Lyginant su Baltijos šalimis, Lietuva nėra blogiausioje vietoje, pagal nedarbą, tačiau turime gerinti sąlygas, norinties dirbti žmonėms, įsidarbinimo galimybes ir didinti darbo vietų skaičių. Sudominti ir suaktyvinti jaunimą dirbti.

  • MS PowerPoint 1696 KB
  • 2016 m.
  • 17 puslapių (259 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vesta
  • Nedarbo problema
    10 - 7 balsai (-ų)
Nedarbo problema. (2015 m. Kovo 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/nedarbo-problema.html Peržiūrėta 2019 m. Sausio 21 d. 09:15
×