Nedarbo problemų analizė taikant matematinius statistinius metodus


Nedarbo lygio analizė taikant matematinius ir statistinius metodus. Organizuota darbo jėga. Nedarbo prognozes metodai. Tendencijų nustatymas. Regresijos metodai.

Įvadas. I. Lietuvos gyventojų užimtumo ir nedarbo vystymosi. Apžvalga. Darbo jėgos ištekliai. Lietuvos gyventojai. Miesto ir kaimo gyventojai. Vyrų ir moterų skaičiaus pokyčiai. Gyventojų senėjimas. Gyventojų užimtumas ir nedarbo lygis. Gyventojų užimtumas. Užimtų gyventojų pasiskirstymas ekonominėje veikloje. Bedarbystės lygis. Ii. Pagrindinių lietuvos ekonominių rodiklių. Apžvalga. Darbo apmokėjimas. Pramonė. Žemės ūkis. Bendrasis vidaus produktas. Iii. Gyventojų nedarbo lygio vystymosi pagrindinės tendencijos nustatymas. Reiškinių vystymosi tendencijų nustatymas. Korelaicinė ir regresinė analizė. Koreliacinės analizės ypatumai. Paprasčiausi koreliacinio ryšio tyrimo būdai. Koreliacinio ryšio glaudumo rodikliai. Regresinės analizės ypatumai. Regresijos lygtis. Dauginės regresijos ir koreliacijos ypatybės. Iv. Tyrimai ir jų rezultatai. Socialinių ekonominių reiškinių vystymosi prognozės skaičiavimas. Tarpusavio ryšio priklausomybės nustatymas tarp nedarbo lygio ir socialinių ekonominių reiškinių. Rezultatų aptarimas ir išvados. Summary. Literatūros sąrašas.

Tarpusavio ryšio priklausomybės nustatnorint darbo jėgą panaudoti efektyviai būtina ją įvertinti ir gautų rezultatų pagrindu transformuoti į ūkio reikalaujamo lygio struktūrą.

Darbo jėgą valstybėje būtina įvertinti kokybinėmis ar kiekybinėmis charakteristikomis. Darbo jėgos įvertinimas imlumo aspektu leidžia sugretinti darbo jėgos poreikį ir pasiūlą. Antra vertus, jėgos struktūra ir kiekis kaip kintančios ekonominės charakteristikos, gali transformuotis tiek kokybiškai, tiek kiekybiškai dėl išorinių ir vidinių paskatų.

Ekonominės sistemos plėtojimosi tendencijos ir rezultatai apibrėžiami visuomeniniais darbo ištekliais. Jie laikomi integruotų žmonių darbiniu potencialu. Natūraliomis ekonominės situacijų plėtojimosi sąlygomis visuomeniniai darbo ištekliai nėra vienalyčiai, nes ekonominėje sistemoje integruotos yra asmenų specifinės fizinės bei intelektualinės charakteristikos. Tačiau integruotoms žmonių grupėms būdinga specifinių bruožų visuma. Todėl derėtų išskirti visuomeniškai organizuotas bei neorganizuotas darbo jėgos grupes.

Neorganizuotai darbo jėgos grupei priskiriami tie integruoti asmenys, kurie dėl nepakankamo fizinio ar intelektualinio išsivystymo nesugeba sąmoningai efektyviai dalyvauti ūkinėje veikloje, pavyzdžiui, mažamečiai vaikai, invalidai, senyvo amžiaus žmonės.

Plėtojant ekonominę sistemą, didžiausią įtaką turi visuomeniškai organizuota darbo jėga. Ji aprėpia darbingąją visuomenės dalį, kuri laikui bėgant dėl įvairių priežasčių kinta tiek kokybiškai, tiek kiekybiškai. Bet kurioje ekonominėje sistemoje vyksta natūralūs procesai: žmonės gimsta, auga, miršta. Tai natūraliai veikia ir darbo jėgos kitimą visoje ekonominėje sistemoje nuo jos gimimo, jai augant ir iki jos mirties. Vertinant visuomeniškai organizuotos darbo jėgos kitimą, būtina atsižvelgti į ekonominėje sistemoje integruotų žmonių bendrąsias vystymosi tendencijas, o ne į vienetinius diferencijuotus poslinkius.

Visuomeniškai organizuoti darbo ištekliai sąlyginai skirstomi į aktyviuosius, pasyviuosius ir rezervinius. Aktyvieji darbo ištekliai – tai darbinis potencialas tų žmonių, kurie pagal savo galimybes integruojami į ūkinę veiklą. Tai visą darbo dieną dirbantys žmonės.

Pasyviesiems darbo ištekliams priskirtini bedarbiai arba asmenys, dirbantys ne visą darbo dieną, arba nedirbantys savo noru.

Rezerviniai darbo ištekliai – tai asmenys, galintys dalyvauti ūkinėje veikloje, tačiau dėl natūralių bei ekonomiškai pagrįstų priežasčių pasitraukę iš jos.

  • Microsoft Word 118 KB
  • 2011 m.
  • 38 puslapiai (7446 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lorrry
  • Nedarbo problemų analizė taikant matematinius statistinius metodus
    10 - 3 balsai (-ų)
Nedarbo problemų analizė taikant matematinius statistinius metodus. (2011 m. Balandžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/nedarbo-problemu-analize-taikant-matematinius-statistinius-metodus.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 20 d. 23:17
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo