NEdemokratiniai rezimai Baltarusija


Istorija. Nedemokratiniai rėžimo bruožai. Baltarusijos politinė sistema. Aleksandro Lukašenkos įvaizdis Baltarusijoje. Tarptautinė pozicija. Ministras pirminikas Michailas Miasnikovičius. Baltarusijos politinės partijos. Nedemokratiio rėžimo Baltarusijoje specifiniai bruozai.

VIII a. Baltarusijos teritorijoje padėjo kurtis pirmieji miestai. IX a. susiformavo Polocko, Turovo ir Smolensko kunigaikštystės. Vėliau šios žemės buvo labai priklausomos nuo Kijevo Rusios, priimta stačiatikybė. Nuo XIII a. Baltarusijos žemės įėjo į Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę. Vienytis su lietuviais privertė mongolų-totorių antpuoliai. Vėlesniais amžiais Baltarusijos istorija buvo labai susieta su Lietuvos istorija: po Lublino Unijos jos teritorija buvo įtraukta į Abiejų Tautų Respubliką, po kurios žlugimo 1795 metais Gudija buvo prijungta prie Rusijos. 1918 metais pavasarį bolševikų ir Raudonosios armijos pastangomis buvo sukurta deklaratyvi Baltarusijos Liaudies Respublika. Kitų metų pradžioje egzistavo bendra bolševikinė Lietuvos ir Baltarusijos valstybė. 1922 metais, pasirašius Rygos taiką, Rytų Baltarusija atiteko Sovietų Sąjungai, o vakarinė dalis buvo užkariauta Lenkijos. Po Antrojo pasaulinio karo vakarų Baltarusija įjungta į Baltarusijos sudėtį. 1991 metais rugpjūčio 25 dieną Baltarusija paskelbė nepriklausomybę, kurią tų pačių metų gruodžio 20 dieną pripažino Lietuva . Tais pačiais metais Baltarusija įstojo į NVS(nepriklausomų valstybių sandrauga). Dėl savo geografinės padėties, Baltarusija keletą kartų buvo žiauriai nuniokota: 1812 metais Napoleono karų metu ir per abu pasaulinius karus.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2016 m.
  • 3 puslapiai (821 žodžiai)
  • Gerda
  • NEdemokratiniai rezimai Baltarusija
    10 - 4 balsai (-ų)
NEdemokratiniai rezimai Baltarusija. (2014 m. Lapkričio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/nedemokratiniai-rezimai-baltarusija.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 12:37
×