Neetiško verslo apraiškos finansų sektoriuje ir jo poveikis įmonės veiklai: įmonių atvejai


Verslo ekonomikos katedra. Verslo etika ir socialinė atsakomybė. Neetiško verslo apraiškos finansų sektoriuje ir jo poveikis įmonės veiklai X įmonių atvejai VERSLO EKONOMIKA VE17S. Projektinio darbo įvadas. Kas yra neetiškas verslas. Neetiško verslo bruožai. Kokios neetiško verslo atsiradimo priežąstys. Kaip kovoti su neetišku verslu. Neetiško verslo poveikis įmonės veiklai. Neetiško verslo apraiškos Lietuvoje.


Projekto tikslai ir uždaviniai: mokėti pritaikyti teorines žinias praktikoje, žinoti pagrindinius Verslo etikos ir socialinės atsakomybės principus, gebėti įvardinti svarbiausias verslo etikos ir socialinės atsakomybės temas problemas, mokėti parinkti tinkamiausius jų sprendimo būdus, mokėti naudotis mokomąja ir moksline literatūra, gebėti pristatyti gautus rezultatus. Projektinio darbo tema yra “Neetiško verslo apraiškos finansų sektoriuje ir jo poveikis įmonės veiklai: X įmonių atvejai“. Kalbant apie dešimtmečius atgal, žodžiai etika versle buvo gan sunkiai suvokiami, nors šiandien verslo etikos teorija yra skelbiama viešai. Tema yra aktuali tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, apie ją kalbama tiek žiniasklaidoje, tiek televizijoje. Lietuvoje jau daug metų stengiamasi gerinti verslo aplinką. Todėl natūraliai mums iškyla klausimas, kodėl verslininkai vis dažniau galvoja apie etiška verslo plėtrą. Kasdieniniame besikeičiančiame konkurencijos pasaulyje, asmenys kurie formuoja rinka, žiniasklaidos atstovai, finansininkai, pardavėjai, marketingo, kitų sričių specialistai bei vadovai, priimdami kasdieninius sprendimus nuolatos balansuoja tarp etikos iššūkių ir verslo galimybių. Išlikti moraliam, etiškam ir gal būt prarasti verslo galimybes? Pelną matau šiandien rytoj, o etika? Ar ji man „atsipirks“, duos ilgalaikės naudos, ar tai tik gražūs žodžiai lydimi finansinių nuostolių? Iš kitos pusės, šiame procese taip pat dalyvauja vartotojai, paslaugų gavėjai, galiausiai – tų pačių įmonių darbuotojai, esami ar būsimi jų verslo partneriai, investuotojai. Taigi, norime to ar nenorime, bet nuolatos mes susiduriame su etikos versle klausimais. Nuo to kaip įmonė vykdo savo veiklą, kokią yra įmonės politika, priklauso ar tai bus etiškas ar neetiška įmonė, pagrindinis šio darbo tikslas yra išnagrinėti neetiško verslą, jo padarinius, apraiškas, įtaką, pateikti realius pavyzdžius, paliesime aktualios temą apie banko „Snoras“ bankrotą, mums visiems žinomą “Etransport“ platformą ir keletą smulkesnių įmonių. Aptarsime koks turėtų būti verslininkas, kokie verslininkai yra pas mus Lietuvoje. Kokiais būdais mes galime kovoti su neetišku verslu ir ką mums reiktų daryti, kad verslas būtų etiškas.

1. Neetiškas verslas daro bandymus su gyvūnais, siekdamas sukurti naują produktą.

2. Neetiškas verslas vykdo nesąžiningą prekyba, slepia mokesčius, dirba žalingai valstybės

Etiką versle galima prilyginti papročiams, dažniausiai tai būna arba žodinis susitarimas arba ilgametės tradicijos. Nuo to kaip įmonė vykdo savo veiklą priklauso jos įvaizdis visuomenėje ir iš to galima spręsti apie įmonę ar ji yra etiška arba ne. Netiška įmonė yra tą kuri siekiant sau naudos tai yra arba ketindama pasisavinti daugiau lėšų, įgyti pranašumą prieš konkurentus, bet kokiais būdais stengiasi būti pelningiausia dažnai elgiasi neetiškai ir kaip to pavyzdys įmonė gali vykdyti bandymus su gyvūnais, tam kad sukurtų naują produktą, kurio neturi konkurentai ir iš to galėtų pasipelnyti. Taip pat neetiškam verslui yra būdinga šešėlinė ekonomika, tokią įmonė, kurios tikslas yra kuo daugiau pinigų, dažnai vykdo nesąžiningą prekybą, slepia mokesčius nuo valstybės, dirba žalingai valstybei, ypatingai elgiasi neetiškai mokėdama žymiai mažesnius, nei rinkos atlyginimus darbuotojams arba moka veluojant.

  • Microsoft Word 33 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2935 žodžiai)
  • Kolegija
  • Anonimas1997
  • Neetiško verslo apraiškos finansų sektoriuje ir jo poveikis įmonės veiklai: įmonių atvejai
    10 - 1 balsai (-ų)
Neetiško verslo apraiškos finansų sektoriuje ir jo poveikis įmonės veiklai: įmonių atvejai. (2020 m. Gegužės 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/neetisko-verslo-apraiskos-finansu-sektoriuje-ir-jo-poveikis-imones-veiklai-imoniu-atvejai.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 07 d. 09:52
×
117 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo