Negabaritiniai kroviniai


Negabaritinių krovinių vežimas. Gabaritiniai kroviniai. Kroviniai skirstomi. Krovinys turi būti išdėstomas krovinių skyriuje pagal šiuos reikalavimus. Pakrovimas ir iškrovimas. Didžiagabaričių krovinių išdėstymas ir tvirtinimas. Vamzdžių tvirtinimas. Sijų ir kitų gelžbetonio gaminių tvirtinimas. Įvairių medžiagų trinties koeficientai. Reikalinga tempimo jėga. Tvirtinimo diržų techninės charakteristikos. Dokumentai reikalingi vežti krovinius tarptautiniais maršrutais. Išvados. Naudota literatūra.

DARBO TIKSLAS: Aptarti negabaritinių krovinių vežimo ypatybes DARBO UŽDAVINIAI: Išsiaiškinti kas yra negabaritiniai kroviniai; Kokiai rūšiai priskirti negabaritinius krovinius; Kaip išdėstyti krovinius; Kaip tvirtinti krovinius; Kaip juos pakrauti ir iškrauti; Kokie dokumentai reikalingi norint gabenti negabaritinius krovinius.

Tai yra ne standartinio dydžio ir ne standartinio tvirtinimo kroviniai. Jie turi savo specialius pakrovimo, gabenimo, tvirtinimo būdus.

Pagal pakrovimo – iškrovimo būdą: negabaritiniai kroviniai priskiriami vienetiniams. Pagal taros rūšį negabaritiniai krovinai priskiriami kroviniams be taros. Pagal vienos krovininės vietos masę kroviniai skiriami į: vienetinius normalios masės, padidintos masės ir sunkiasvorius. Negabaritiniai kroviniai gali būti priskirti visom šiom rūšim. Pagal gabaritus negabaritiniai kroviniai priskiriami stambiagabaritiniams. Pagal siuntos dydį priskiriami- mažų partijų kroviniams. Pagal specifinius požymius, kuriuos reikalinga įvertinti ruošiant, saugant, kraunant, vežant ir iškraunant, negabaritiniai kroviniai priskiriami pavojingiems kroviniams.

Negabaritiniai kroviniai į automobilius pakraunami gamintojo; Už iškrovimą atsako gavėjas; Negabaritinių krovinių iškrovimui naudojami keliamieji mechanizmai.

Tvirtinimo diržai yra skirstomi pagal: krovinio mąsę ir nutraukimo jėgą. Jų yra 3 rūšys: ABT-1500 ABT-9000 ABT-15000/2000.

  • Transportas Skaidrės
  • MS PowerPoint 2311 KB
  • 2014 m.
  • 16 puslapių (524 žodžiai)
  • Kolegija
  • Linas
  • Negabaritiniai kroviniai
    10 - 4 balsai (-ų)
Negabaritiniai kroviniai. (2014 m. Sausio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/negabaritiniai-kroviniai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 21:59
×