Negalia. Neįgaliųjų socialinė integracija švietimo ir mokslo srityje


Negalios rusys. Negalių rūšys. Proto negalia integracija. Negalia rusys. Socialine reabilitacija po kelio sanario endoprotezavimo. Korekciniai užsiėmimai neįgaliems. Zmoniu su negalia rusys. Negalių rūšis. Vaiku su negalia tipai. Testas neigaliuju socialine integracija.

Įvadas. Negalia. Negalių rūšys. Socialinės reabilitacijos objektai. Integracija įvairiose gyvenimo stadijose. Išvados. Literatūra.

Beveik 10 procentų pasaulio gyventojų turi negalią, ir galima teigti, kad Lietuvoje statistika yra panaši. Pastaraisiais metais vis daugiau dėmesio skiriama žmonių su negalia teisėms. Supratimas, kad žmogus su negalia yra toks pat visuomenės narys, kaip ir kiti žmonės, žmonėms su negalia padeda įgauti pasitikėjimo ir jėgų normaliai gyventi. Tačiau net ir šiandien daugelis žmonių su negalia nėra integruoti į visuomenę, į darbo rinką, jie nesijaučia visavertiška visuomenės dalimi. Priežasčių taip jaustis yra begalė. Negalios informacijos ir konsultavimo biuro (NIKB) atliktas tyrimas „Požiūris į žmones su negalia“ patvirtina, kad, deja, daugelis žmonių vis dar mano, kad negalios ištiktieji yra žemesnio lygio, juos užjaučia, jų bijo, nemoka su jais elgtis, juos ignoruoja.

TIKSLAS: išnagrinėti neįgaliųjų socialinę integraciją švietimo ir mokslo srityje.

UŽDAVINIAI:

1.Apžvelgti socialinės reabilitacijos objektus,

2.Aptarti negalios rūšis;

3.Sužinoti neįgaliųjų integraciją švietimo ir mokslo srityje: iki mokyklinio ugdymo įstaigos, pagrindinė mokykla, vidurinė mokykla, profesinis mokymas, aukštoji mokykla;

4.Apibendrinti, galimybes žmonėms su negale integruotis švietimo ir mokslo srityse.

  • Microsoft Word 45 KB
  • 2012 m.
  • 14 puslapių (3187 žodžiai)
  • Kolegija
  • Lina
  • Negalia. Neįgaliųjų socialinė integracija švietimo ir mokslo srityje
    10 - 1 balsai (-ų)
Negalia. Neįgaliųjų socialinė integracija švietimo ir mokslo srityje. (2012 m. Balandžio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/negalia-neigaliuju-socialine-integracija-svietimo-ir-mokslo-srityje.html Peržiūrėta 2019 m. Sausio 16 d. 10:13
×