Negalios samprata anksčiau ir dabar


Negalios samprata. anksčiau ir dabar. Negalios apibūdinimas. Liga ir negalia. ligos ir negalios skirtumai. Negalių rūšys. pagal atsiradimo priežastis. Negaliu rušys. pagal sunkumo laipsnį Negalių rūšys. pagal sutrikimo pobūdį Negalią turinčio asmens. integracijos tikslai, privalumai. Literatūra.

Psichinė negalia – sudėtingas sutrikimas, paveikiantis smegenų funkcijas, sutrikdantis mąstymą, jausmus, suvokimą, bendravimą, bei kasdieninę asmens veiklą. Ši negalios rūšis nėra akivaizdžiai matoma, todėl bendraujant su žmogumi, kai nėra ryškių ligos požymių, sutrikimo galima ir nepastebėti. Raidos negalia – bet kokia fizinė ar protinė būklė, išsivysčiusi iki 18 m. (kitoje literatūroje rašo, kad iki 22 m.) amžiaus, ir nulemianti lėtesnų naujų žinių ir įgūdžių įgijimą. Kompleksinė negalia – turinti visų, arba keletą kitų negalios rūšių požymių.

Neįgaliesiems suteikia galimybę: Būti bendruomenės dalimi; Įgyti tikros gyvenimo patirties; Bendrauti su kitais žmonėmis; Išbandyti naujus įgūdžius, atskleisti savo sugebėjimus; Patiems priimti sprendimus;.

Nežiūrėk į mane kaip į problemą. Pripažink, kad mano negalia yra neatsiejama mano dalis. Nelaikyk manęs kitokiu, bejėgiu ir nepilnaverčiu dėl negalios. Palaikyk, paremk mane, tada aš galėsiu pasitarnauti visuomenei man įmanomais būdais. Nežiūrėk į mane kaip į nuskriaustą. Laikyk mane savo kaimynu. Atmink, kad nei vienas iš mūsų nėra tobulas.

  • Pedagogika Skaidrės
  • MS PowerPoint 66 KB
  • 2015 m.
  • 20 puslapių (1176 žodžiai)
  • Darius
  • Negalios samprata anksčiau ir dabar
    10 - 3 balsai (-ų)
Negalios samprata anksčiau ir dabar. (2015 m. Sausio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/negalios-samprata-anksciau-ir-dabar.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 13:35
×