Negatyvaus vaikų elgesio raiška ir korekcinės galimybės


Įvadas. Negatyvaus vaikų elgesio raiška. Negatyvaus elgesio apraiškos. Socialinės aplinkos įtaka vaikų elgesiui. Šeimoje vykstančių konfliktų įtaka vaikų elgesiui. Negatyvaus vaikų elgesio korekcinės galimybės. Vaikų elgesio šeimoje korekcijos būdai. Išvados. Klausimai. Literatūra.

K. Miškinis vaikų melą sąlygiškai išskaido į keletą tokių rūšių:

Simuliacinis. Kai vaikai apsimetinėja vien tam, kad sulauktų didesnio aplinkinių dėmesio. Taip pat vaikai simuliuoja, kai nenori eiti į darželį, tada jie apsimeta, jog serga vien tam, kad pasiliktų namie su mama.

Diplomatiškas. Tai sąmoningas tiesos nutylėjimas arba jos iškraipymas, turint tikslą palankiai nusakyti įvikius, išlaikyti paslaptį, padėti kam nors.

Pagirūniškas. Tai melas, kuriuo norima išaukštinti save, pasipuikuoti prieš kitus.

Principinis. Vaikai susikuria nuostatą, jog tiesą reikia sakyti tik draugams, mylimiems žmonėms, o svetimiems, nemylimiems žmonėms, priešininkams galima ir net reikia meluoti.

Pataloginis. Jis būdingas vaikui, kurio sutrikusi sąmonė neskiria tikrovės nuo įsivaizduojamų reiškinių. Vaikas nesuvokia, jg iškraipo tiesą. Taip meluoja protinę negalią turintys vaikai.

Tingėjimas. Vengimas dirbti yra tingėjimas.Tingėjimą, t. y. bodėjimąsi darbu, mokymusi, tik labai retai galima paaiškinti bloga sveikata. Iš to kyla:

Atsainus, šaltas, paviršutiniškas ir nenuoširdus darbo atlikimas.

Gali būti ir tokia pavydo forma, kuomet vaikas pavydi tėvui – motinos meilės, o motinai – tėvo meilės. Pavydus vaikas neretai tampa agresyvus – įnirtingai prieštarauja, įžeidinėja, mėgdžioja, trypia kojomis, laužo daiktus arba dedasi esąs silpnas, reikalingas globos, užuojautos.

R. Kavolius bei D. Klumbienė išskiria tokius svarbiausius šeimos aspektus, kurie yra susiję su junesniojo mokyklinio amžiaus vaikų emocijų ir elgesio problemomis:

Tėvų psichologinės problemos. Tie tėvai, kurie kenčia nuo psichinių sutrikimų, visada demonstruoja prieraišumo kūrimo sutrikimus. Vaikų emocinių ryšių su tėvais nebuvimas ar nevienkartinis jų nutraukimas gali sąlygoti psichinius sutrikimus vaikystėje. Vaikų elgesio problemos kyla dėl to, kad patys tėvai turi emocinių sunkumų, kuriuos tik iš dalies supranta ir priima, kurių negali kontroliuoti.

Šeimos materialinė padėtis. Skurdas skatina vaikų nusikalstamumą, mažina motyvaciją mokytis, riboja vaiko galimybes siekti aukštesnės gyvenimo kokybės vėlesniais gyvenimo tarpsniais.

Netinkamas tėvų elgesys suvaiku. Dažnai tėvai netinkamai elgiasi su vaikais – naudoja fizinę, emocinę, lytinę prievartą ar jų neprižiūri.

Netnkamas vaiko auklėjimas. Ypatingas tėvų griežtumas ir galios rodymas yra susijęs su vaikų nebrandumu. Griežtas auklėjimas sukelia vaikams daug pykčio, kas sąlygoja elgesio problemų pasireiškimą.

Nepilna šeima. Tai šeima, kurioje dėl skyrybų ar mirties nėra vieno iš sutuoktinių. Vaikai blogiau prisitaiko po skyrybų, nes: tėvai konfliktuoja, patiriamas gyvenimiškas stresas ir socialinės – ekonominės problemos, tėvai yra nepasiekiami.

  • Pedagogika Referatas
  • Microsoft Word 22 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2317 žodžiai)
  • Redblondy
  • Negatyvaus vaikų elgesio raiška ir korekcinės galimybės
    10 - 7 balsai (-ų)
Negatyvaus vaikų elgesio raiška ir korekcinės galimybės. (2015 m. Rugpjūčio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/negatyvaus-vaiku-elgesio-raiska-ir-korekcines-galimybes.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 01:12
×