Neįgalaus asmens situacijos analizė (2)


Neįgalaus asmens situacijos analizė. Socialinio darbo su neįgaliaisiais ir ligoniais dalyko savarankiškas darbas.

Justinas, būdamas trejų metukų susižalojo akį ir neteko regėjimo. 1986-aisiais jam buvo atlikta akių ragenos persodinimo operacija Lietuvoje. Pernai Justinui akių ragena persodinta dar kartą. Rageną paaukojo žuvusios dviratininkės artimieji. Meno kolektyvų vadovas ir muzikantas Justinas dabar gatve gali eiti be palydovo ir savarankiškai tvarkyti savo buitį. Dabar Justinui yra arti 70 metų, todėl psichologiškai su savo negale jis jau seniai susitaikė. Prie jos priprato jau vaikystėje, todėl didelės traumos dėl savo negalės jis nepatyrė. Kad integruotis į visuomenę, kaip kompensacinę priemonę Justinas naudoja stiklinės akies protezą, šiuo metu šiek tiek mato su kita, persodinta ragena, akimi. Po pirmojo ragenos persodinimo regėjimas silpnėjo palaipsniui, kaip ir po antrojo. Kaip kompensacinę priemonę jis taip pat naudoja itin stiprius akinius, su kuriais Justino regėjimas vis tiek išlieka silpnas.

Interviu metu mane stebino silpnaregio optimistiškumas- dėl negalios jis nė kiek nepergyvena, į ją žvelgia su ironija ir humoru. Justinas jau seniai išmoko atsikirsti į bet kokią vaikų ir kitų aplinkinių pašaipą, kurių anksčiau pasitaikydavo gana dažnai. Būtent su savo užsispyrimu, muzikiniu talentu ir humoru jis jau užsitarnavo visuomenės pagarbą. Dėl jo ilgametės nuolatinės muzikinės kultūrinės veiklos jis žinomas jau bene visoje žemaitijoje. Ne vienas straipsnis byloja apie jo konkursinius ir kultūrinius nuopelnus.

Justino stipriosios integravimosi į visuomenę pusės yra jo būdas ir nepaprastas muzikinis talentas. Kiekvieno pasirodymo metu jis papasakoja bent vieną anekdotą, lengvai bendrauja ir neužsisklendžia viduje. Savo negalės jis nė kiek nesigėdija, su malonumu priima jam teikiamą pagalbą ir naudojasi jam tinkamomis kompensacinėmis priemonėmis. Tuo gyvenimo laikotarpiu kai Justinas visiškai nematė, turėjo silpnaregę žmoną, todėl jie vienas kitą puikiai suprato ir palaikė. Žmonai mirus, kaip dažna menininkams, Justinas susirgo alkoholizmu, nuo kurio šiuo metu ir gydosi. Nors iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad jis puikiai prisitaikė ir nuo pat vaikystės nesunkiai susigyveno su negale, tačiau alkoholis ir cigaretės Justinui jau senokai pažįstami.

  • Sociologija Analizė
  • Microsoft Word 15 KB
  • 2015 m.
  • 3 puslapiai (721 žodžiai)
  • Kolegija
  • Simona
  • Neįgalaus asmens situacijos analizė (2)
    10 - 7 balsai (-ų)
Neįgalaus asmens situacijos analizė (2). (2015 m. Vasario 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/neigalaus-asmens-situacijos-analize-2.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 08:29
×