Neįgalus vaikas šeimoje, Vaiko gerovė ir socialinė apsauga


Neįgalus vaikas šeimoje. Vaiko gerovė ir socialinė apsauga. -Neįgalus vaikas. Sunkiai galima įsivaizduoti skaudesnį smūgį motinai. Darbo tikslas. Šio darbo tikslas - atskleisti, kaip šeima. Vidiniai šeimos pokyčiai. Asmeninio gyvenimo kryptingumo ir vaiko negalios sąsajos. Santuokinių ryšių išbandymas. Data. Naujų įgūdžių įgijimas. Šeimoje kurioje yra auginamas neįgalus vaikas. Atsakomybė tarp šeimos narių. Gimus neįgaliam vaikui. Šeima praranda vieno iš tėvų įnašą į šeimos biudžetą. Rekomendacijos socialiniams darbuotojams. Teikti emocinę ir psichologinę pagalbą šeimos nariams ir vaikui.


Šio darbo tikslas - atskleisti, kaip šeima, auginanti neįgalų vaiką, priima negalią, išryškinant vidinio ir socialinio jos gyvenimo pokyčius.

Santuokinių ryšių išbandymas. Vaiko negalia pakeičia šeimos narių tarpusavio bendravimą: vieni visiškai užsisklendžia savyje, kiti savo skausmu ir išgyvenimais pasidalija tik po kurio laiko. Treti prisimena, kad neįgalaus vaiko gimimas tapo rimtu santuokinių ryšių išbandymu. Deja, dėl to neretai šeimos išsiskiria ir tik nedaugelis išlaiko išbandymus, kurie tarpusavio santykius dar labiau sustiprina.

Naujų įgūdžių įgijimas. Šeimoje kurioje yra auginamas neįgalus vaikas, tėvai ir kiti šeimos nariai turi prisitaikyti prie esamos situacijos, todėl šeimos nariai stengiasi įgyti naujų žinių bei įgūdžių, kurių dėka galėtų padėti sau ir vaikui, taip pagerinti šeimos gyvenimo kokybę.

Teikti emocinę ir psichologinę pagalbą šeimos nariams ir vaikui; Suteikti visapusišką informaciją apie medicinos įstaigas, ugdymo institucijas, socialines išmokas, garantijas ir lengvatas.

  • MS PowerPoint 277 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (433 žodžiai)
  • Kolegija
  • Brigita
  • Neįgalus vaikas šeimoje, Vaiko gerovė ir socialinė apsauga
    10 - 2 balsai (-ų)
Neįgalus vaikas šeimoje, Vaiko gerovė ir socialinė apsauga. (2019 m. Lapkričio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/neigalus-vaikas-seimoje-vaiko-gerove-ir-socialine-apsauga.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 08 d. 07:07
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo