Neigiamas stereotipinis požiūris į vairuojančias moteris


Įvadas. Stereotipai mokslinėje literatūroje. Tyrimo analizė.


Šio tyrimo tikslas - paneigti arba patvirtinti visuomenėje nusistovėjusį neigiamą stereotipinį požiūrį į vairuojančias moteris. Šiam tyrimo tikslui keliami šie uždaviniai:

rinkti duomenis apie visuomenėje vyraujančius stereotipus;

nustatyti, vyrai ar moterys, dažniau nusižengia eismo taisyklėms;

atlikti anketinę apklausą, apibendrinti gautus atsakymus;

Tyrimo problema - susiformavęs visuomenės neigiamas požiūris i moterų vairavimą.

Tyrimo objektas - įvairaus amžiaus vyrai ir moterys, kurie vairuoja automobilį.

nepriklausomas, garbėtroška, siekia sekmės ir linkęs sportuoti. (V.Pruskus „Sociologija, 2004)

Pagal Valdo Pruskaus knygoje „Sociologija“ išskiriamus moteriškumo ir vyriškumo stereotipus, atsiranda kiti stereotipai, kurie būna paremti šiais pirminiais.

Dėl to vairuojančios moterys pagal stereotipus vertinamos kaip neatidžios, išsiblaškiusios, nesiorientuojančios stresinėse situacijose, o vyrai kaip savimi pasitikintys, agresyvesni, geriau suprantantys visą vairavimo techniką, geriau besiorientuojantys situacijose ir pan.

Riamentis šiais stereotipais norime išsiaiškinti, ar jie atskleidžia realią situaciją keliuose? Ar moterys tikrai blogiau vairuoja automobilį nei vyrai ir ar jų vairavimą visuomenė vertina būtent pagal stereotipus? Savo tyrime mes norime paneigti, o gal, deja, patvirtinti vyraujančius neigiamus stereotipus apie vairuojančias moteris.

Tyrimui atlikti pasirinkome anketinę apklausą, kurią sudarė 23 klausimai. Anketą užpildė 35 vyrai ir 40 moterų. Anketos duomenis pateikiame diagramose.

Pirmoje diagramoje matome kaip respondentai atsakė į klausimą „Ar pastaruoju metu naudojatės savo vairavimo teisėmis?“. Kaip matome, net 52 % atsakė, kad tenka važinėti kiekvieną dieną, 27 % atsakė, vairuoja gana retai, 19 % atsakė, kad šiuo metu teisių visai nenaudoja, nes neturi tam tinkamų sąlygų, ir tik 2 % atsakė, kad nevairuoja, nes šiuo metu teisės atimtos, pamestos ar kitaip prarastos.

Šioje diagramoje matome, kad mūsų anketą užpildė 81 % nuo 18 iki 25 metų, ir 19 % nuo 26 iki 40 metų.

Šioje diagramoje matome anketą užpildžiusių žmonių išsilavinimas. 48 % turi vidurinį išsilavinimą, 27 % turi aukštąjį išsilavinimą, 25 % yra nebaigę aukštojo.

  • Sociologija Tyrimas
  • Microsoft Word 340 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (1765 žodžiai)
  • Julija
  • Neigiamas stereotipinis požiūris į vairuojančias moteris
    10 - 7 balsai (-ų)
Neigiamas stereotipinis požiūris į vairuojančias moteris. (2016 m. Balandžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/neigiamas-stereotipinis-poziuris-i-vairuojancias-moteris.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 08:48
×