Neigiami ir teigiami personažai Donelaičio „Metuose“


Neigiami ir teigiami personažai Donelaičio „Metuose“.


Vienas žymus bulgarų dvasinis mokytojas Mikaelis Aivanovas yra pasakęs: „Gėris ir blogis yra dvi jėgos, sukinkytos kartu, kad suktų gyvenimo ratą.“ Tai supratęs Donelaitis savo poemoje „Metai“ kuria tiek teigiamus, tiek neigiamus personažus. Teigiamus žmones jis vadina „Viežlybaisiais“, o neigiamus – nenaudėliais. Tiek vienų, tiek kitų šiame kūrinyje netrūksta. Ryškiausi „Viežlybieji“ yra Pričkus, Selmas, Krizas bei Lauras, o nenaudėliais galime daryti prielaidą, kad pasakotojas vadina Slunkių, Pelėdą, Dočį ir Plaučiūną.

Nenaudėliai „Metų“ personažai laužo nusistovėjusias normas, išsiskiria iš kitų būrų savo neigiamomis savybėmis.

Pats ryškiausias nenaudėlis, mano nuomone, yra Slunkius. Slunkiaus didžiausia yda yra tinginystė, todėl jis mano, kad gyvenime nereikia skubėti ir tausoti save. Taip pat nenaudėlis liūdi, kad žiema baigiasi ir reikės pradėti dirbti, mat žiemą jis galėjo visas dienas ant pečiaus gulėti. Personažas randa daug pasiteisinimų savo tingumui ir neskubėjimui. Tokį gyvenimo būdą, perėmė iš savo tėvo, o jo tėvas iš savojo. Slunkius vadovaujasi savo tėvo žodžiais:

Taip pat Slunkiaus neigiamą paveikslą kuria ir būrų pravardės, kaip valkata, razbainikas, neprietėlis, smirdas, nešvankėlis ir pan. Todėl galima teigti, kad „Metuose“ Slunkius yra vaizduojamas kaip neigiamas personažas.

  • Microsoft Word 27 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1040 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Migle
  • Neigiami ir teigiami personažai Donelaičio „Metuose“
    10 - 1 balsai (-ų)
Neigiami ir teigiami personažai Donelaičio „Metuose“. (2018 m. Sausio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/neigiami-ir-teigiami-personazai-donelaicio-metuose.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 24 d. 22:56
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!