Neigiami personažai įdomesni už teigiamus


Donelaitis metai neigiami veikejai. Donelaičio metai veikėjai. Metai veikejai. Donelaitis metai teigiami veikėjai. Donelaitis metai veikėjai. Donelaicio metu neigiami veikejai. Metu veikejai. Donelaitis metai teigiami ir neigiami veikejai. Kristijonas donelaitis metai neigiami veikejai. Metai neigiami veikejai.

Literatūra – tai mūsų realaus pasaulio atspindys. Tik jos dėka plačiau ir turiningiau suvokiame įvairių amžių ir tautų istoriją, sudarome įvairiapusiškesnę mūsų pačių gyvenimišką patirtį, tarsi gyvename daugybę gyvenimų, suartinančių mus su visų laikų pasauliu. Literatūra tai patirtis. Įsisavindami šią sukauptą patirtį mes tobulėjame, suvokiame savo idealus, tikslus. Tik literatūra gali perduoti žmonijos dvasią, kuri kaip paveldas lieka ateinančioms kartoms.

Neigiami personažai įdomesni už teigiamus. Pagrįskite arba paneikite šį teiginį konkrečiais literatūros pavyzdžiais.

Literatūroje, kaip ir gyvenime, pasaulis dažniausiai yra spalvinamas tik dviem spalvom – tai juoda ir balta. Kaip gyvenime žmonės yra skirstomi į blogus ir gerus, taip ir literatūroje personažai yra dviejų tipų – teigiami ir neigiami. Literatūroje, priklausomai nuo kūrinio žanro, pasirenkamo rašymo būdo, neigiami personažai kartais yra daug spalvingesni, įdomesni, žaismingesni už teigiamus, tačiau tam tikruose kūriniuose neigiami personažai, įkūnijantys blogiausias savybes, yra atstumiantys ir neįdomūs. Dėl to aš iš dalies sutinku su teiginiu, jog neigiami personažai yra įdomesni už teigiamus ir savo tolimesnėje kalboje aptarsiu kūrinius, kuriuose neigiami personažai tampa įdomesniais už teigiamus ir kuriuose ne.

Visų pirma, norėčiau paminėti kristijono donelaičio poemą metai , kurioje veikėjai griežtai suskirstyti į dvi grupes viežlybieji (teigiami) ir nenaudėliai (neigiami). Toks skirstymas padeda atskleisti pagrindines valstiečių vertybes, parodo, koks turi būti ir kaip elgtis doras, moralus ir išmintingas žmogus. Didžiausia priešprieša iškyla tarp dviejų personažų – tai viežlybojo pričkaus ir nenaudėlio slunkiaus. Autorius pričkų vaizduoja kaip išmintingą šaltyšių, kuris dažnai mėgsta būrus pamokyti, pakritikuoti tačiau būtent dėl nuolatinių pričkus pamokslų, vadovavimo bei peikimo ir yra įdomesnis neigiamas poemos veikėjas - slunkius, kuris dažnai kelia juoką, kurio poelgiai prieštarauja tinkamam valstiečio elgesiui.

  • Microsoft Word 7 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (661 žodžiai)
  • Mokykla
  • Kristea111
  • Neigiami personažai įdomesni už teigiamus
    10 - 1 balsai (-ų)
Neigiami personažai įdomesni už teigiamus. (2011 m. Gegužės 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/neigiami-personazai-idomesni-uz-teigiamus.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 01 d. 23:52
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo