Neigiamo poveikio aplinkai ribojimas


Zmogaus neigiama itaka gamtai. Aplinkos apsaugos normatyvai. Referatas apie valstybine aplinkos apsaugos veikla. Aplinkos apsaugos referatai. Neigiama gamtos. Neigiamas žmogaus poveikis gamtai. Neigiama zmogaus ir gamtos. Vibracijos neigiamo poveikio apribojimas. Neigiamas poveikis aplinkai. Žmogaus neigiama įtaka gamtai skaidrės.

Neigiamo poveikio aplinkai ribojimo priemonės: aplinkos apsaugos normatyvai, standartai, gamtos išteklių naudojimo limitai. Įvadas. Aplinkos apsaugos normatyvai. Aplinkos apsaugos standartai. Gamtos išteklių naudojimo limitai. Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės. Įstatymas. Išvados.

Neigiamo poveikio aplinkai ribojimo priemonės: aplinkos apsaugos norgamta – neatsiejama kiekvieno gyvo organizmo, žmogaus, visuomenės, netgi valstybės gyvenimo dalis. Dėl antropogeninės veiklos atsiradusių padarinių šiltėjant klimatui, ypatingai svarbu tapo apsaugoti natūralų floros ir faunos vystymąsi, atstatyti žmogaus ir gamtos harmoniją. Aplinkos apsauga tapo ne tik valstybės, bet ir visos tarptautinės bendruomenės reikalu. Pasauliniu lygiu stengiamasi racionaliai organizuoti gamtos išteklių naudojimą, atkurti pažeistą ekologinę pusiausvyrą, gerinti aplinkos būklę. Neigiamas poveikis aplinkai ribojamas įvairiomis priemonėmis: normatyvais, standartais, limitais, kitomis teisinėmis ir ekonominėmis priemonėmis.

Be to, konstitucinis teismas 2006 kovo 14 dienos nutarime pasisako, jog ribojimai, draudimai, kuriais siekiama užtikrinti ypač vertingų vietovių apsaugą - viešąjį interesą, gali ir turi būti nustatomi ne tik valstybei ir savivaldybėms, kaip atitinkamų objektų, esančių ypač vertingose vietovėse, savininkams, bet ir kitiems tokių objektų savininkams bei naudotojams - fiziniams ir juridiniams asmenims. Taigi gali būti nustatyti ir tokie ribojimai, draudimai, kuriais tam tikra apimtimi yra įsiterpiama į visų, taip pat ir į privačių žemės sklypų, miškų, parkų, vandens telkinių, savininkų nuosavybės teises.

Pažymėtina, jog tik garantavus tinkamą teisinį reguliavimą bus gišanalizuoti aplinkos apsaugos standart,,aplinkos apsaugos normatyvas – nustatyta tvarka įteisinta ūkinės ar kitos veiklos poveikio aplinkai leistinumo skaitmeninė ar loginė išraiška

šio įstatymo 26 str. d. Numato, kokie konkretūs aplinkos apsaugos normatyvai nustatomi Lietuvos respublikoje: ,,Lietuvos respublikoje nustatomi cheminių, biologinių, fizikinių teršalų koncentracijų ribinių verčių aplinkoje bei atskiruose aplinkos komponentuose, išmetamų (išleidžiamų, paskleidžiamų) į aplinką teršalų, cheminių ir kitokių aplinkai pavojingų medžiagų naudojimo, gamtos išteklių naudojimo, triukšmo, vibracijos, elektromagnetinių laukų ir kitokio poveikio, radiacinio saugumo, bendrosios antropogeninės apkrovos ir kiti aplinkos apsaugos normatyvai

Visi aplinkos apsaugos normatyvai skirstomi į aplinkos būklės ir antropogeninio poveikio aplinkai normatyvus.

Aplinkos būklės normatyvai – tai aplinkos būklės kriterijai, įtvirtinti teisės aktuose, apibrėžiantys leistiną teršiančių medžiagų koncentraciją aplinkoje, kai nepažeidžiami natūralūs procesai [1 a. Marcijonas, b. Sudavičius. Ekologinė teisė. Vadovėlis. Vilnius. P. ].

  • Microsoft Word 9 KB
  • 2012 m.
  • 7 puslapiai (887 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aistis
  • Neigiamo poveikio aplinkai ribojimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Neigiamo poveikio aplinkai ribojimas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/neigiamo-poveikio-aplinkai-ribojimas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 27 d. 01:56
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo