Neigiamų išorinių poveikių mažinimo priemonės JAV


Neigiamų išorinių poveikių mažinimo priemonės JAV. Šaltiniai.


Klimato kaita dėl šiltnamio efekto, kurį sukelia minėtasis iškastinis kuras;

Eksternalitetų pasekmės yra dvi. Perteklinė prekių, sukuriančių neigiamus išorinius efektus, gamyba arba nepakankama prekių, sukuriančių teigiamus išorinius efektus, pasiūla. Bendrai, kai yra eksternalitetai, rinkos pusiausvyra nebus efektyvi. Eksternalitetų paveiktos rinkos lemia neefektyvų išteklių paskirstymą. Šiame darbe nagrinėsiu JAV neigiamus išorinius poveikius.

Dykumėjimas: Jungtinių Tautų kovos su dykumėjimu konvencija, kuria siekiama užkirsti kelią sausroms ir dykumėjimui, įsigaliojo 1996 m.;

Aplinkos modifikavimas: šia konvencija siekiama sustabdyti bet kokį aplinkos modifikavimo metodo naudojimą kare;

Nacionaliniu lygmeniu JAV turi savo įstatymus ir kitus teisės aktus aplinkos problemoms spręsti. Jungtinių Valstijų aplinkos apsaugos agentūra, arba EPA, yra pagrindinė agentūra, užsiimanti tvarumu JAV. Tačiau, vadovaujant naujajai D.Trumpo administracijai, EPA sumažino jų 2018 m. biudžetą 31 proc.

Švaraus oro bei vandens įstatymas yra federalinis įstatymas, padedantis stebėti ir reguliuoti išmetamų teršalų kiekį ore, bei stebėti vandens užterštumą. Pagal šį įstatymą EPS galėjo įgyvendinti nacionalinius aplinkos oro kokybės standartus kiekvienoje valstijoje, kad apsaugotų žmonių sveikatą. Ji buvo visiškai įsteigta 1970 m., o pakeitimai buvo padaryti ir 1978 m. ir 1990 m. Vandens problema yra viena didžiausių JAV.

Daug verslų vienaip ar kitaip yra paveikiami aplinkosaugos įstatymų. Pavyzdžiui, net naudojant tepalus autoservise arba chemikalus sodininkystėje galioja įvairūs aplinkosaugos nuostatai. Vadinasi, šie įstatymai gali būti aktualūs net smulkiausiems verslams. Visgi be įstatymiškų reglamentavimų taip pat egzistuoja subsidijos ir mokesčiai(baudos) aplikosaugai skatinti. Subsidija yra finansinė valstybės parama įmonei. Užuot apmokęstinusi teršėją, valstybė duoda paramą įmonei, kuri laikosi nustatytų ribų ir sumažina aplinkos taršą. Subsidijų pavyzdžiai yra dotacijos, paskolos su mažomis palūkanomis, palankus mokesčių režimas ir pirkimo įgaliojimai. Subsidijos buvo naudojamos įvairiems tikslams, įskaitant: apleistų teritorijų plėtrą užteršus pavojingomis medžiagomis; žemės ūkio dotacijos erozijos kontrolei; paskolos mažoms palūkanoms smulkiesiems ūkininkams; dotacijos žemės išsaugojimui; paskolos ir dotacijos pramoninių, komercinių ir gyvenamųjų produktų perdirbimui. Suteikiant subsidijas, lygias skirtumui tarp ribinės teršimo mažinimo socialinės naudos ir įmonės ribinės privačios naudos, gali būti pasiektas efektyvus išlaidų teršimo mažinimui lygis.

  • Microsoft Word 50 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2148 žodžiai)
  • Universitetas
  • Bjutiful
  • Neigiamų išorinių poveikių mažinimo priemonės JAV
    10 - 3 balsai (-ų)
Neigiamų išorinių poveikių mažinimo priemonės JAV . (2019 m. Spalio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/neigiamu-isoriniu-poveikiu-mazinimo-priemones-jav.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 25 d. 20:10
×
98 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo