Nekilnojamo turto krizė Lietuvoje ir užsienyje


Nekilnojamas turtas lietuvoje. Bakalaurinis darbas nekilnojamas turtas. Nekilnojamas turtas kursinis. Nekilnojamo turto krizių atvejai lietuvoje ir užsienyje. Nekilnojamojo turto krizes lietuvoje. Nekilnojamo turto kriziu atvejai. Nekilnojamojo turto lietuvoje krizės priežastys. Apie nt krizę. Japonijos nekilnojamo turto krize. Floridosmnekilnojamojo turto krize.

Įvadas. Nekilnojamas turtas. Nekilnojamo turto samprata. Nekilnojamas turtas lietuvoje. Nekilnojamo turto krizių atvejai lietuvoje ir užsienyje. Nekilnojamo turto krizės priežastys. Japonijos nekilnojamo turto rinkos krizė. Floridos nekilnojamojo turto kainų burbulas. Krizė jav. Išvados. Literatūra ir šaltiniai. Tema. Nekilnojamo turto krizių atvejai lietuvoje ir užsienyje. Pasaulio ekonomika yra per daug susijusi, kad viena valstybė sunkmečio sąlygomis sugebėtų būti nepriklausoma nuo kitų. Bet kuris nekilnojamojo turto objektas realioje tikrovėje egzistuoja, kaip fizinių, ekonominių, socialinių ir teisinių savybių kompleksas. Dėl išsivystymo lygio, kredito sistemos, ekonomikos struktūros ir juridinių skirtumų europos šalys gyvenamojo nekilnojamojo turto rinkos cikliškumus išgyvena netolygiai. Aktualumas. Lietuvoje sukurtasis materialusis nekilnojamasis turtas sudaro beveik pusę nacionalinio turto. Taigi labai svarbu tinkamai valdyti šį turtą. Tai pagrindinė ekonominio pakilimo ir stabilios raidos sąlyga. Tačiau nekilnojamo turto valdymui nėra skiriamas atitinkamas dėmesys. Nėra konceptualiai pagrįstų ne tik nekilnojamojo turto plėtotės sampratų, bet ir atskirų turto rūšių ar turto vienetų plėtotės strategijų. Tikslas. Ugdyti savarankiško mokslino darbo įgūdžius ir formuoti gilesnį pasirinktos mokslo srities pažinimą. Naudojami šaltiniai. Rašydamas kursinį projektą rėmiausi moksliniais literatūros šaltiniais, įvairiais straipsniais, nekilnojamojo turto rinkos apžvalgomis, nt vertinimo ir nt ekonomikos paskaitų skaidrėmis, statistiniais duomenimis.

Turėtų mažėti ir būsto kreditavimo augimo tempai, tačiau būsto kreditavimo aktyvumą slopins ne tik ir ne tiek kylančios palūkanų normos, kiek bankų atsargumas ir griežtesnės procedūros.

Anot G. Nausėdos, tolesnio paskolų brangimo nuojauta kai kuriuos ūkio subjektus ne atgrasė, o paskatino skolintis iš bankų.

Lietuvos gyventojai (ypač jaunoji karta) dar neturi blogų prisiminimų apie buvusias ekonomikos recesijas, todėl dažnai neturi psichologinių stabdžių skolintis.

Tokio pobūdžio prisiminimai verčia daugelį Vakarų Europos namų ūkių skolinantis nepervertinti savo finansinių galimybių, tuo tarpu mūsų šalyje panašių psichologinių stabdžių nėra. Vargu ar tokius stabdžius galėtų įjungti vyresniosios kartos pamokymai jaunimui neperlenkti lazdos prisiimant skolos įsipareigojimus finansinėms institucijoms – dažniausiai jie yra tiesiog ignoruojami.

Kad įsigytum būstą Lietuvoje, turi dirbt 3 kartus ilgiau nei D. Britanijoje

Prezentacijoje pateikiama įdomi skaidrė - kiek metų turi dirbti Lietuvos gyventojai, norėdami įsigyti paprasčiausią būstą ir analogiškai D. Britanijos gyventojai.

Lietuvoje NT (būsto) rinkos praktiškai nebeliko. Pirkėjų neliko nei vieno. Jei ir atsiranda drąsuolių, tai greitai apraminami bankuose. NT kainos lyg ir nekrinta, bet prekybos irgi nė kvapo. NT agentūros jau buvo pasiryžusios pradėti protestus prieš bankus, kad jie pradėtų potencialiems NT pirkėjams teikti paskolas. Kitos NT įmonės pradėjo užsiimti bankine veikla ir pardavinėti NT išsimokėtinai. Išsimokėjimo terminas "iki tol, kol bankas suteiks paskolą".

Tai sąlygojo ne tik Lietuvos ekonomikos augimo lėtėjimas, bet labiausiai dėl JAV nekilnojamojo turto antrinių paskolų rinkos žlugimas, kuris į bankrotą įtraukė ne vieną šimtmečius gyvavusią finansų instituciją (Lehman Brothers, Merill Lynch, AIG ir t.t.) Vieni jų bankrutavo, kitus išgelbėjo konkurentų perėmimas ar JAV mokesčių mokėtojų pinigai. Finansų sistema pradėjo byrėti lyg domino kaladėlės, sukeldamos didelių problemų ir Europos bankams.

Vokietijoje žlugo vienas didžiausių komercinio NT finansavimo bankas Hypo Real Estate. Jį nuo bankroto išgelbėjo tik Vokietijos vyriausybės pinigai.

Islandijoje krizės pakirsti ne tik žlugo ir valstybės žinion perėjo komerciniai bankai, bet ir pati valstybė yra ant bankroto ribos ir nebesugeba aptarnauti savo paskolų portfelio.

Vyraujant tokiai situacijai, JAV nekilnojamojo turto paskolos praktiškai tiesiai iš aktyvų važiuoja į nuostolius. Dėl griūnančios finansų sistemos, visos pasaulio biržos patiria didžiausius istorinius kritimus per savo gyvavimo laikotarpius.

Dėkui Dievui Lietuvoje situacija paskolų rinkoje nėra tokia bloga lyginant su JAV, bet potencialūs klientai vertinami labai atsargiai, didinama bankų marža dėl išaugusios rizikos.

NT pardavėjai Lietuvoje elgiasi panašiai kaip Rusijos vertybinių popierių komisija - užplūdus neigiamoms naujienoms tiesiog sustabdo prekybą biržoje ir tokiu būdu akcijų kainos lieka nenukritusios. Bet vos tik pusvalandžiui prekyba atnaujinama - viskas važiuoja žemys su dar didesniu pagreičiu.

Lietuvos NT pardavėjai prekybos tiesiogiai nestabdo, bet kainos laikomos tokiame lygmenyje, kur nesimato nei vieno mokaus ir mąstančio pirkėjo. Bandymai pritraukti pirkėjus nemokamais šašlykais ar kelis metus mokėti už komunalines paslaugas niekam įspūdžio nedaro.

Ar šiuo metu sumažinus NT kainas 30 - 50%, atsirastų pagyvėjimas ar ne? Manau sunkiai, bet būtų nors šioks toks postūmis. Žinoma kalba eina apie didmiesčius. Antrų, trečių namų projektai Palangoje, Druskininkuose, Birštone ir pan. jau dabar gali būti vertinami kaip beverčiai.

  • Microsoft Word 172 KB
  • 2016 m.
  • 25 puslapiai (6408 žodžiai)
  • Universitetas
  • Andrius
  • Nekilnojamo turto krizė Lietuvoje ir užsienyje
    10 - 2 balsai (-ų)
Nekilnojamo turto krizė Lietuvoje ir užsienyje. (2011 m. Gruodžio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/nekilnojamo-turto-krize-lietuvoje-ir-uzsienyje.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 04:12
×