Nekilnojamo turto vertinimas Dviejų kambarių butų rinkos tyrimas


Įvadas. Nekilnojamas turtas. Nekilnojamojo turto nuosavybės teisės. Būsto kainos. Nekilnojamojo turto rinkos samprata. Dviejų kambarių butų Tauragės mieste palyginamoji analizė. Išvados. Literatūra. Praktinės atkuriamosios vertės metodo taikymas.

Rinkos vertė yra nustatoma statistiniais metodais, todėl informacijos pakankamumas ir patikimumas yra labai svarbus. Tačiau nekilnojamojo turto sandorių sudaroma ne tiek ir daug, todėl galime rasti neužtektinai panašių sandorių. Ypač tai jaučiama vietovėse toliau nuo didesnių miestų. Be to ne visi sandoriai gali būti panaudoti rinkos vertės nustatymui. Dalis jų neatitiks rinkos vertės apibrėžimo – pirkėjai ar pardavėjai bus įtakojami tam tikrų aplinkybių, todėl pardavimo kaina neatspindės rinkos vertės. [2].

Dažniausiai nekilnojamas turtas įgyjamas pagal sandorius ir paveldėjimu. Vienas iš žemės ir nekilnojamojo turto perleidimo sandorių yra pirkimo –pardavimo sutartys. Šios sutartys turi būti notarinės formos, jose turi būti nurodoma notariniai duomenys apie

Knygoje ,,Nekilnojamojo turto vadovas“ daug dėmesio skiriama nekilnojamojo turto rinkai (Brzeski ir kt., 2006). Taip pat yra aptariamos valstybės reguliavimo priemonės panaudojant įvairias finansines priemones. Kalbama apie ekonomines krizes, bei investuotojus, investavusius į nekilnojamąjį turtą. Knygoje akcentuojama, jog aktyvesni ir atviresni NT rinkos pasiūlymams yra jauni žmonės, pradedantys dirbti ar darantys karjerą.

Taigi, rinka nebus aktyvi, jei joje nedalyvaus rinkos dalyviai. Iš jų, pagrindiniai nekilnojamojo turto rinkos dalyviai yra pirkėjai ir pardavėjai. Jie sudaro sandorius, perka, parduoda, stato, administruoja ir t.t. Nekilnojamojo turto pirkėjai ir pardavėjai veikia skirtingose vietovėse, turi nevienodus norus ir pageidavimus. Patys turto objektai tarpusavyje skiriasi, pajamos ir nauda iš jų, kuri gaunama, visuomet yra nevienoda. Vertinimo metu būtina išanalizuoti skirtingus poreikius, identifikuoti skirtingas nekilnojamojo turto rinkas, surasti ir analizuoti veiksnius, veikiančius vertinamo objekto vertę. Taigi, likusieji rinkos dalyviai yra šie:

Lyginant parduodamus dviejų kambarių butus Tauragės mieste, pagal jų būklę, diagramoje matyti,kad daugiausiai parduodamu butų yra tvarkingi ir mažiausiai butų kuriems reikia remonto ir patenkinamo stovio.

  • Microsoft Word 444 KB
  • 2015 m.
  • 16 puslapių (1750 žodžiai)
  • Kolegija
  • Tom
  • Nekilnojamo turto vertinimas Dviejų kambarių butų rinkos tyrimas
    9.7 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Nekilnojamo turto vertinimas Dviejų kambarių butų rinkos tyrimas. (2015 m. Gegužės 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/nekilnojamo-turto-vertinimas-dvieju-kambariu-butu-rinkos-tyrimas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 13 d. 06:32
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo