Nekilnojamojo daikto vertės nustatymas: taikant masinio vertinimo modelį ir lyginamosios vertės metodu


Įvadas. Literatūros apžvalga. Nekilnojamojo turto vertinimas. Nekilnojamojo turto masinio vertinimo metodas. Lyginamosios vertės metodas. Objekto vietos rinkos tyrimo tipų analizavimas. Objektocharakteristika. Masinio vertinimo skaičiavmas. Lyginamosios vertės skaičiavimas. Lyginamieji obektai. Išvados. Literatūros šaltiniai.


Nekilnojamojo turto vertė nustatoma vertinimo proceso metu, taikant pagrindinius vertinimo principus ir skirtingus vertinimo metodus. Vertinimo proceso eiga, apimanti parengiamąjį darbą, informacijos rinkimą ir analizavimą, praktinį vertinimo metodų taikymą. Tad šiame savarankiškame darbe išnagrinėsiu masinio ir lyginamosios vertės vertinimo metodus.

Darbo tikslas: Nustatyti nekilnojamojo turto daikto vertę taikant masinio vertinimo modelį ir lyginamosios vertės metodą.

Darbo uždaviniai:

Išnagrinėti ir aprašyti literatūros apžvalgą ir LR įstatymus, kurie nustato nekilnojamojo daikto vertės taisykles taikant lyginamosios ir masinio vertinimo metodus.

Išanalizuoti nekilnojamojo daikto vietos rinkos tyrimo tipus .

Nustatyti nekilnojamojo daikto vertę taikant masinio vertinimo modelį.

Nustatyti nekilnojamojo daikto vertę lyginamosios vertės modeliu.

1.2 Nekilnojamojo turto masinio vertinimo metodas

Masinio vertinimo sistema yra labai informatyvi, todėl gali būti taikoma daugeliu atvejų, kai norima žinoti preliminarią turto vertę. Tiksli turto rinkos vertė, kai įvertinamos ypatingosios visos turto objekto savybės, gali būti nustatoma tik taikant individualų vertinimą. Tačiau daugeliu atveju individualus vertinimas yra brangus ir užima nemažai laiko.

Masinio vertinimo rezultatais naudojasi visų veiklos sričių įmonės, kai reikia nustatyti bendrosios paskirties turto vertę, rengiant turto optimizavimo, investicinius projektus, skaičiuojant turto mokesčius, rengiant turto perleidimo ar įsigijimo sandorius. Komercinės paskirties, infrastruktūros, pramonės objektų ir sistemų plėtros klausimai neatsiejami nuo žemės sklypų įsigijimo ar panaudojimo klausimų. Todėl masinio vertinimo sistema naudinga:

− preliminariai vertinant žemės sklypus pagal nustatytas verčių zonų vidutines vertes;

− nustatant preliminarias žemės sklypų vertes;

− skaičiuojant kompensacijas asmenims už žalą, daromą, statant privačiuose sklypuose infrastruktūros objektus;

− vertinant žemės paėmimo visuomenės poreikiams sąnaudas.

Nors masinio vertinimo metodas yra progresyvus, tačiau turi ir trūkumų. Pagrindinis trūkumas tai, kad šiuo metu ne komercinės paskirties objektai nėra vertinami. Plečiant masinio vertinimo galimybes, galimas ir kitų turto rūšių, tame tarpe specialios paskirties, vertinimas, juolab kad automatizuotas duomenų apdorojimas leidžia nešališkai įvertinti daugiau kriterijų, nei vertinant individualiai.

Masinio vertinimo sistema naudinga, gaunant greitą ir pakankamai tikslią informaciją apie nekilnojamojo turto vertes, verčių pokyčius, tačiau ši informacija yra tik išeities taškas tolesnei nekilnojamojo turto vertės analizei atlikti. Masinio vertinimo sistema nuolat tobulinama, plečiamos jos galimybės. Ateityje tai bus nepakeičiamas informacijos šaltinis tiek turto vertinimo, tiek ir turto valdymo procesuose. Palyginti su individualiu vertinimu, galima išskirti pagrindinius nekilnojamojo turto masinio vertinimo sistemos privalumai ir trūkumus.

Kuriama bendra vertinimo sistema, taikomi bendri turto vertinimo metodai, apibendrinta medžiaga.

Sistema automatizuotai palygina didelius kiekius informacijos apie naujos statybos objektus, objektų charakteristikas, kainas, sudarytus sandorius; informaciją kaupia, sistemina, panaudoja kituose vertinimo etapuose.

Kaupiami, sisteminami ir periodiškai atnaujinami duomenys sudaro galimybę analizuoti NT rinką, stebėti verčių pokyčius.

Nesudėtinga ir informatyvi naudojimosi masinio vertinimo duomenimis sistema sudaro galimybes fiziniams ir juridiniams asmenims neatlygintinai ir operatyviai gauti duomenis apie objektų rinkos vertę informacijos, mokesčių ir kitais tikslais.

Informacinių technologijų taikymas leidžia gauti nešališkus duomenis, tai NT rinką daro skaidresnę.

Masinio vertinimo sistema, paremta informacinių technologijų plėtra, turi neribotas tobulinimo, papildymo, naujų paslaugų teikimo, vykdant nekilnojamojo turto kadastrą, registrą, turto vertinimą, galimybes.

Vertinamas tik komercinės bei gyvenamosios paskirties nekilnojamasis turtas. Nesukurtas posistemis, leidžiantis atlikti pramonės, infrastruktūros objektų vertinimą, remiantis masinio vertinimo duomenimis ir metodologija.

Apdorota ir galutiniame etape pateikiama informacija atsilieka nuo rinkos tendencijų, pokyčių.

Galimi rezultatų, tendencijų iškraipymai dėl užfiksuotų neteisingų, neskaidrių sandorių kainų.

  • Geodezija Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 6861 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 30 puslapių (5437 žodžiai)
  • Greta
  • Nekilnojamojo daikto vertės nustatymas: taikant masinio vertinimo modelį ir lyginamosios vertės metodu
    10 - 6 balsai (-ų)
Nekilnojamojo daikto vertės nustatymas: taikant masinio vertinimo modelį ir lyginamosios vertės metodu. (2016 m. Gegužės 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/nekilnojamojo-daikto-vertes-nustatymas-taikant-masinio-vertinimo-modeli-ir-lyginamosios-vertes-metodu.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 21:57
×