Nekilnojamojo turto kadastro samprata konspektas


Nekilnojamojo turto kadastro samprata nekilnojamasis turtas. Nekilnojamojo daikto priklausinys. Nekilnojamojo turto kadastras. Nekilnojamojo daikto kadastro duomenys. Nekilnojamojo daikto kadastro duomenų nustatymas. Nekilnojamojo turto kadastro žemėlapis. Nekilnojamojo daikto kadastriniai matavimai. Nekilnojamojo daikto kadastro duomenų byla. Lietuvos Respublikos teisės aktai. Pagrindiniai teisės aktai reglamentuojantys nekilnojamojo turto kadastrą Lietuvos respublikos nekilnojamojo turto kadastro įstatymas. Lietuvos respublikos nekilnojamojo turto kadastro. Nekilnojamojo turto objektų kadastrinių matavimų ir kadastro duomenų surinkimo bei tikslinimo taisyklės. “ Dėl žemės įvertinimo tvarkos ”. LR Statybos įstatymas. Dėl Specialiųjų žemės ir miško naudojimo sąlygų patvirtinimo. Koncervacinės paskirties žemės skirstymas į naudojimo būdus Kitos paskirties žemės skirstymas į naudojimo būdus. Nekilnojamojo turto kadastro objektai ir duomenys. Nekilnojamojo turto kadastrą įrašomi žemės sklypų kadastro duomenys. Į nekilnojamojo turto kadastrą įrašomi statinių kadastro duomenys. Nekilnojamojo turto administravimo sistema. Nekilnojamojo turto formavimas.


Žemės sklypo priklausiniai: žemės sklype esantys miškas, medžių ir krūmų želdiniai, daugiamečiai sodiniai, vandens telkiniai bei melioracijos įrenginiai.

Gyvenamojo namo (pastato) priklausiniai: rūsys, sandėliukas, daržinė,garažas, kiti ūkiniai pastatai.

Surenkant kadastro duomenis svarbu, kad jie būtų teisingi, patikimi ir, kad būtų užtikrintas šių duomenų saugumas ir jais galėtų naudotis suinteresuotos institucijos.

Žemės fondo kategorijos yra skirstomos į pagrindines žemės naudojimo paskirtis.

Užstatyti ir neužstatyti pastatais ir statiniais žemės sklypai yra skirstomi į šias naudojimo paskirtis:

Pagrindinė žemės naudojimo paskirtis skirstoma į: naudojimo būdus ir naudojimo pobūdžius.

Hidrotechnikos statiniai yra šie: užtvankos, vandens pralaidos, kanalai, krantosaugos statiniai, tvenkiniai, laivininkystės statiniai, žuvininkystės statiniai, melioracijos statiniai ir kt.

Kiti statiniai, kurių negalima priskirti prie jokių kitų išvardytų statinių grupių (pogrupių).

Kiekvienam nekilnojamojo turto objektui yra surenkami kadastro duomenys ir parengiama kadastrinių matavimų duomenų byla.

Nekilnojamojo turto formavimas – tai visuma teisinių, metodologinių, technologinių ir organizacinių priemonių, kurias teikiant surenkami nekilnojamojo turto kadastro duomenys. Šį darbą atlieka matininkai, kurie rengia kadastrinių matavimų bylas, ir valstybės įgaliotos institucijos, savo sprendimais suteikiančios nekilnojamiesiems daiktams teisinį statusą.

Nekilnojamojo turto buvimo vietą apibūdina: žemės sklypo posūkio taškų koordinatės, kadastrinis adresas, pastato centro koordinatės, adresas ir kt.

Nekilnojamojo turto kiekybinės charakteristikos: žemės sklypo plotas, žemės naudmenų sudėtis, vertė, žemės naudojimo apribojimai, pastato plotas, tūris, aukštis, patalpų skaičius, vertė ir kt.

Nurodoma kas nekilnojamojo turto savininkas: fizinis asmuo, juridinis asmuo, turtas valdomas bendrosios nuosavybės teise, taip pat juridinis turto įsigijimo pagrindas: sandoris, teismo sprendimas, paveldėjimas, valstybinių institucijų sprendimai ir kt.

Nurodomas turto vertinimo pagrindas: rinkos vertė, rinkos kaina, mokestinė vertė kt., kriterijai lemiantys vertę: turto paskirtis, dydis, vieta, vietos patrauklumas, turto gerbūvio charakteristikos, žemės našumas, naudojimo apribojimai ir kt., konkreti nekilnojamojo turto vertė išreikšta pinigais.

Lietuvoje nekilnojamojo administravimo sistema pradėta kurti vykdant žemės reformą – nekilnojamojo turto grąžinimą ir privatizavimą.

ekonomiškumas;  duomenų saugumas;  institucinės konkurencijos nebuvimas;  geriausios duomenų teikimo paslaugos;  duomenų išsamumas;  paprastumas;  efektyvumas.

tekstinės informacijos apie nekilnojamąjį turtą, t.y. turto adreso, kiekybinės ir kokybinės charakteristikos, naudojimo būdo, vertės ir kainos aprašymo;

teisinių duomenų, t.y. informacijos apie savininką, naudotoją ar valdytoją, turto valdymo būdo (nuosavybės, nuomos, patikėjimo teisės), valdymo apribojimų ir kt.;

juridinių faktų, t.y. sandorių (pirkimopardavimo, dovanojimo, mainų, nuomos), paveldėjimo, teismo sprendimų, valstybinių institucijų sprendimų ir kt.;

Tekstinė informacija - tai informacija apie nekilnojamąjį turtą, jo rūšį, plotą, vietą, naudojimo paskirtį, naudojimo apribojimus, žemės naudmenų sudėtį, kokybę, vertę.

Grafinė informacija - apie nekilnojamojo turto ribų posūkio taškų koordinates, pastatų centro koordinates, kadastrinius adresus, objektus, turinčius įtakos ūkinės veiklos apribojimams.

Skaitmeniniai kodai reikalingi anksčiau minėtai informacijai koduoti ir ryšiams su kitomis informacinėmis sistemomis palaikyti. Pavyzdžiui: unikalūs nekilnojamojo turto numeriai, naudojimo paskirties kodai, servitutų kodai, kadastrinio adreso kodai ir kt.

 Jis kuriamas, atnaujinamas ir papildomas duomenų banke sukaupta informacija ir kita informacija, kurią pateikia valstybinės institucijos ir privatūs asmenys.

Kartografinė medžiaga - tai ortofotografiniai žemėlapiai, planai ir kita kartografinė medžiaga, kuri reikalinga kadastro žemėlapiui sudaryti ir atnaujinti.

Žymimos ar pažymėtos kadastro žemėlapyje nekilnojamojo turto ribos, nustatytos atliekant kadastrinius matavimus yra tikslesnės negu ribos, nustatytos analitiškai.

  • Microsoft Word 1975 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (7887 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ugnė
  • Nekilnojamojo turto kadastro samprata konspektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Nekilnojamojo turto kadastro samprata konspektas . (2017 m. Balandžio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/nekilnojamojo-turto-kadastro-samprata-konspektas.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 24 d. 18:21
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo