Nekilnojamojo turto mokestis (2)


Įvadas. Nekilnojamasis turtas kas tai? Nekilnojamojo turto rinką įtakojantys veiksniai. Nekilnojamojo turto mokesčių politika. Išvados. Literatūra. Priedai.

Temos aktualumas: Lietuvos nekilnojamojo turto rinka, lyginant su kitomis pasaulio šalimis, pavyzdžiui JAV, yra sąlyginai labai jauna. Tai kartu galima akcentuoti ir kaip privalumą, nes galima išvengti tam tikrų klaidų, analizuojant kitų šalių patirtį, įgytą formuojant nekilnojamojo turto investicinį patrauklumą ir turto mokesčio politiką. Nekilnojamojo turto sritis ir su tuo susijusių mokesčių sistema yra pakankamai sudėtinga ir unikali, įtakojama ir formuojama įvairių aplinkos veiksnių – politinių, ekonominių, socialinių. Todėl nekilnojamojo turto rinkos klausimai, turto mokesčiai ir jų įtaka rinkai yra aktualūs daugelio sričių specialistų – bankininkų, ekonomistų, turto brokerių ar agentų – analizės objektai.

Darbo objektas – nekilnojamojo turto mokestis.

Atsižvelgiant į temos aktualumą, keliamas šis darbo tikslas – atlikti nekilnojamojo turto mokesčio Lietuvoje ir JAV palyginimą.

Atlikti nekilnojamojo turto sampratos bei klasifikavimo analizę.

Nustatyti nekilnojamojo turto rinką įtakojančius veiksnius.

Atlikti nekilnojamojo turto mokesčių politikos palyginamąją analizę tarp Lietuvos ir JAV.

Taikyti metodai: literatūros ir internetinių šaltinių informacijos analizės metodas.

Nekilnojamas turtas dažnai visuomenėje yra suprantamas kaip butas ar namas, ar kita žmogaus gyvenamoji vieta. Analizuojant nekilnojamąjį turtą iš juridinio asmens puses, šiam objektui yra suteikiama kita reikšmė dėl jo taikymo paskirties, nors tai galėtų būti tas pats butas, tačiau jau skirtas komercinei veiklai vykdyti.

Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto mokesčio įstatyme nekilnojamasis turtas apibrėžiamas kaip turtas, kuris yra registruojamas nekilnojamojo turto registre, tai yra patalpos, inžineriniai ir kiti statiniai. Tame pačiame įstatyme apibrėžta ir komercinio naudojimo nekilnojamojo turto sąvoka – tai administracinės, maitinimo, paslaugų, prekybos, viešbučių, poilsio, gydymo, kultūros, mokslo ir sporto paskirties statiniai (patalpos).

Apibendrinant išskiriami šie nekilnojamam turtui būdingi bruožai:

JAV egzistuoja kiek kitokia nekilnojamojo turto samprata ir verslo schema. Pirmiausia nekilnojamas turtas yra įsigyjamas, po to išnuomojamas, vėliau užstatomas bankui, o gautos lėšos vėl investuojamos į kitą nekilnojamojo turto objekto pirkimą. Kompanijos ,,Life plus Investments“ atstovo Baltijos šalims R. Linkaus teigimu, nusipirkus pirmą namą už 50 000 JAV dolerių ir jį užstačius, galima gauti 60 000 JAV dolerių, nes reali namo rinkos vertė yra 90 000 JAV dolerių, todėl vien perkant ir užstatant jau yra išlošiama.

Juridinis statusas – ar nekilnojamas turtas priklauso jo savininkui, nėra/yra užstatytas, įkeistas ar teisminio ginčo objektas;

Turto stovis ir būklė - ar turtas yra suremontuotas arba kiek pinigų reikės investuoti į turto remontą;

Išlaikymo kaštai - komunalinių ir kitų mokesčių dydis;

Triukšmas – ar objektas yra šalia judrių gatvių, kavinių, barų, kitų triukšmingų vietų ir t.t.;

Kadangi nekilnojamas turtas yra prekė, todėl jo vertę taip pat įtakoja daugelis veiksnių, tokių kaip nuomos kainos, turto įsigijimo finansavimo galimybės ir sąlygos (paskolos, palūkanų normos), gyventojų perkamoji galia.

Nekilnojamojo turto mokestis – tai fizinio ar juridinio asmens (turto savininko) mokamas mokestis už valdomą turtą. Nekilnojamojo turto apmokestinimo nekilnojamojo turto mokesčiu tvarką Lietuvoje reglamentuoja Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymas. Įstatymu yra nustatytas mokestinis laikotarpis – kalendoriniai metai ir įtvirtintas kintantis mokesčio tarifas – nuo 0,3 procento iki 3 procentų nekilnojamojo turto mokestinės vertės.

  • Marketingas Referatas
  • Microsoft Word 653 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (2942 žodžiai)
  • Kolegija
  • Jurgita
  • Nekilnojamojo turto mokestis (2)
    10 - 7 balsai (-ų)
Nekilnojamojo turto mokestis (2). (2015 m. Lapkričio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/nekilnojamojo-turto-mokestis-2.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 15:59
×