Nekilnojamojo turto mokestis referatas


Įvadas. Nekilnojamojo turto mokesčio samprata. Nekilnojamojo turto mokesčio mokėtojai ir objektas. Nekilnojamojo turto mokesčio tarifai ir lengvatos. Nekilnojamojo turto mokesčio bazė, jos nustatymo tvarka. Nekilnojamojo turto mokesčio apskaičiavimo, deklaravimo ir mokėjimo tvarka. Rusijos respublikos nekilnojamojo turto mokestis. Išvados. Priedai. Literatūros sąrašas.

Praėjo daugiau nei 20 metų nuo pirmojo nekilnojamojo turto mokesčio įteisinimo Lietuvoje. Beveik kiekvienais metais šis mokestis, dar vis tobulinamas.

NTM bazės išplėtimas, ketinant gauti daugiau lėšų į savivaldybių biudžetus, visuomenėje tapo papildoma mokestinė našta.

Darbo objektas: Nekilnojamojo turto mokestis

Darbo tikslas: išnagrinėti Lietuvos Respublikos ir pasirinktos Rusijos valstybės NTM. Nagrinėjami šie elementai: mokesčio subjektas, objektas, šaltinis, turto mokesčio bazė ir jos nustatymo tvarka, tarifai, lengvatos.

Darbo uždaviniai:

Apibrėžti nekilnojamojo turto apmokestinimo sampratą.

Išanalizuoti NTMĮ numatytus mokesčių mokėtojus, objektus, tarifus, lengvatas, turto mokestinimo vertę ir jos nustatymą, NTM apskaičiavimo, deklaravimo ir mokėjimo tvarka.

Naudojami darbo metodai: analizės metodas – bus naudojamas atskiriems mokesčio elementams, teisės aktų straipsniams ir lyginamasis metodas – lyginsime NTM su Rusijos Respublika.

Kiekviena valstybė įgyvendina atitinkamas bendras (viešąsias) funkcijas ir jai būtini piniginiai ištekliai. Valstybės pajamos kaupiamos atitinkamuose pinigų fondose. Pagrindinis yra valstybės biudžetas, jis naudojamas įstatymų nustatytomis kryptimis: švietimo, kultūros, sveikatos apsaugai, viešajai tvarkai ir valstybės (savivaldybių) institucijoms išlaikyti ir t.t.

Prievolę mokėti įstatymais nustatytus mokesčius uždeda tik pati valstybė. Mokestis negali būti ir nėra susitarimo tarp valstybės ir paskiro mokesčių mokėtojo objekto.

Mokesčių sistemoje yra dvi pagrindinės mokesčių rūšys: tiesioginiai ir netiesioginiai mokesčiai. Mano analizuojamas NTM priskiriamas tiesioginiam turto mokesčiui.

Mokesčiai yra klasifikuojami pagal renkančius valdymo organus: valstybės ir vietiniai (savivaldybių). NTM pagal klasifikavimą yra vietinis (savivaldybių) mokestis, nes pajamos yra įskaitomos į tos savivaldybės, kurios teritorijoje yra apmokestinamas NT, biudžetą.

Pasak dr. V. Šulija mokslinėje literatūroje ir įvairiuose teisės aktuose apibūdinant NTM vartojami įvairūs terminai: turto mokesčiai, mokesčiai, kuriais apmokestinimas turtas, žemės mokesčiai, mokesčiai, kuriais apmokestinama žemė ir pastatai ir pan.

Pagrindinis teisės aktas, reglamentuojantis šį mokestį, yra LR nekilnojamojo turto mokesčio įstatymas.

Nekilnojamojo turto mokesčio objektas yra Lietuvos Respublikos teritorijoje esantis nekilnojamasis turtas išskyrus:

Pavyzdys: Fiziniam asmeniui nuosavybės teise priklauso gyvenamosios paskirties namas, kurio mokestinė vertė 200 000 Eur, bei sodyba, kurios vertė 130 000 Eur. 0,5 procento nekilnojamojo turto mokestis bus mokamas nuo 110 000 Eur mokestinės vertės (200 000 + 130 000 - 220 000).

Nekilnojamojo turto mokestis skaičiuojamas nuo mokesčio bazės – nekilnojamojo turto mokestinės vertės, kuria laikoma komercinio naudojimo nekilnojamojo turto, gyvenamųjų namų, sodų ir garažų vidutinė rinkos vertė, bei inžinerinių statinių vertė, nustatyta atkuriamosios vertės (kaštų) metodu.

Jeigu nekilnojamasis turtas išnyksta (yra nugriaunamas, sudega ar kitaip fiziškai prarandamas) mokestis nebemokamas nuo mėnėsio, einančio po mėnesio, kurį nekilnojamasis turtas išnyko.

Nesumokėtas nekilnojamojo turto mokestis yra išieškomas, delspinigiai skaičiuojami ir baudos skiriamos, mokesčio permokos grąžinamos (įskaitomos) vadovaujantis MAĮ.

Nekilnojamojo turto mokesčius Rusijoje reglamentuoja Mokesčių kodeksas Rusijos Federacijoje. Vidutiniškai per metus įvyksta daugiau nei 10 pakeitimų, laikantis naujų federalinių įstatymų, taip pat sprendimų ir nutarimų Konstitucinio teismo Rusijos federacijoje, nes valstybė sparčiai keičiasi ir vystosi.

Nuo 2014-01-01 svarbiausias pakeitimas NT mokesčio bazės. Anksčiau organizacijos apmokestino tik tą turtą, kuris yra apskaitomas balanse, kaip ilgalaikis turtas, po pakeitimų reikėjo visą NT įvertinti vidutine rinkos verte.

Nuo 2020 m, nekilnojamojo turto mokesčio apskaičiavimas visoje šalyje bus naudojamas tik kadastrinės vertės. Regionai nori persikelti į naują sistemą, apskaičiuojant mokestį nuo 2015 m turėjome padaryti apie tai sprendimą. Pasak Federalinės mokesčių tarnybos, sprendimas buvo priimtas 28 regionuose.

Nuo 2015 m sausio 1 nekilnojamojo turto mokestis nuo kadastrinės vertės pagrindu pradės veikti Maskvoje ir Maskvos regione, Buriatija, Tatarstano, Ingušijos, Mordovijos, Karačiajų-Čerkesijos, Komi, Udmurtijos Baškirija, Novgorodas, Sachalino, Amūro, Magadanas, Novosibirsko, Ivanovo, Vladimiras, Žemutinis Naugardas, Samara, Tver, Jaroslavlis, Riazanės, Archangelskas, Pskovo ir Penza regionai ir Jamalo Nencų ir Chanty-Mansi autonominė apygarda ir Užbaikalė teritorijoje.

Dėl kitų regionų, per penkerių metų laikotarpį pereinant prie mokesčio skaičiavimo nuo asmeninio turto, remiantis jos kadastrinės vertės. Pereinamuoju laikotarpiu naujojo mokesčio apskaičiavimo, savivaldybės turės taikyti sumažinimo koeficientą, kad būtų išvengta staigaus mokesčio sumos. Mokesčių suma kiekvienais metais gali padidėti ne daugiau kaip 20 proc. Jei mokesčio bazė nustatoma remiantis atsargų vertės turto mokesčio tarifą liks galioti.

  • Microsoft Word 75 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (4833 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jūra
  • Nekilnojamojo turto mokestis referatas
    10 - 6 balsai (-ų)
Nekilnojamojo turto mokestis referatas. (2015 m. Lapkričio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/nekilnojamojo-turto-mokestis-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 20 d. 22:37
×
26 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo