Nekilnojamojo turto NT vertinimas


Statybos kursinis darbas. Įvadinė informacija. Vertinimo užsakovas, objektas ir tikslas. Turto vertintojai. Vertinimo data. Vertinimo metodai ir metodų taikymo būdai. Ribojančios sąlygos ir vertintojo atsakomybė. Vertinamo turto aprašymas. Bendroji vertinamo objekto ir vietos gretimybių charakteristika. Vertinamo objekto juridinė – techninė charakteristika. Išsamus vertinamo turto aprašymas. Turto vertės nustatymas. Vertinimo metodologija. Lyginamasis metodas ir jo parinkimo aplinkybės. Vertinamo objekto vertės nustatymas taikant lyginamąjį metodą. Pajamų metodas ir jo parinkimo aplinkybės. Vertinamo objekto vertės nustatymas taikant pajamų metodą. Išlaidų (kaštų) metodas ir jo parinkimo aplinkybės. Vertinamo objekto vertės nustatymas taikant išlaidų (kaštų) metodą. Išvada dėl vertinamo turto rinkos vertės. Priedai.


3.4. Vertinamo turto aprašas: 63,40 m2 (3 kambarių) gyvenamosios patalpos – butas: vidutinė būklė, įrengtas, miegamajame rajone, visi komunaliniai patarnavimai.

4. Vertinimo tikslas: Nekilnojamojo turto rinkos vertės nustatymas, norint apdrausti turimą nuosavybę.

7. Išvada dėl turto vertės: Trijų kambarių buto (63,4 m2), esančio Vilniaus mieste, L.Asanavičiūtės g. 8-89, rinkos vertė, paskaičiuota lyginamosios vertės metodu 2013 m. gruodžio mėn. 10 dienai yra 152000 Lt (šimtas penkiasdešimt du tūkstančiai litų).

3.2 Vertinimo turto tipas: Nekilnojamasis turtas – gyvenamosios patalpos - butas

3.4 Turto vertinimo tikslas: Nekilnojamojo turto rinkos vertės nustatymas, norint apdrausti turimą nuosavybę.

3.Vertinamas turtas ir jo adresas: Nekilnojamasis turtas – gyvenamosios patalpos – butas, kurio adresas: L.Asanavičiūtės g. 8-89, Vilnius.

3.1 Vertinamo turto tipas Nekilnojamasis turtas – gyvenamosios patalpos – butas

4.1 Pastato ir patalpų charakteristikos: Statybos metai – 1972 m, pamatai – betoniniai, juostiniai; namo tipas – mūrinis; sienos – betoninės; perdengimai – gelžbetoninės plokštės; stogas – bituminė danga; laiptai – gelžbetoniniai; pertvaros – silikatinės plytos, laiptinės sienos tinkuotos ir dažytos, grindys iš betono. Vertinamame bute grindys – medinės; lubos – pakabinamos gipskartonio plokštės; langai – miegamajame kambaryje plastikiniai su stiklo paketais, kitur mediniai; palangės – plastikinės/medinės; durys – medinės. Butui priklauso du įstiklinti balkonai; Vertinamų patalpų elektros įvadai – pilnai įrengta. San. mazgų įvadai ir santechninė įranga – pilnai įrengta.

Nekilnojamojo turto vertė nustatyta pagal 2013m. lapkričio 26 d. būklę.

Vertinamų patalpų lokalizacijos privalumus, t.y. vietovės, mikrorajono patrauklumą, ir trūkumus;

Gauta info, susijusiu su įvertinumu, saugoma, duomenys tretiesiems asmenims pateikiami tik įstatymų nustatyta tvarka. Visa vertinimo ataskaita, tiek jos dalis ar nuoroda į ją, negali būti skelbiama jokiame viešame dokumente ar kokiame rašte ar pareiškime ar kitokiame dokumente viešinama, be raštiško vertintojo sutikimo. Taigi ši vertinimo ataskaita yra konfidencialus dokumentas, skirtas vertinimo užsakovui, jo (jų) konsultantams ir tikslas, kurie buvo iškelti, išvardinti anksčiau.

Vertintojas neprisiima jokios atsakomybės, jeigu ši vertės nustatymo ataskaita bus naudojama kitų asmenų, tiek anksčiau nurodytais, tiek kitais tikslais. Apmokėjimas už turto vertinimą visiškai nepriklauso nuo ataskaitoje pateiktų tyrimų vertintojo nuomonės ir išvadų apie NT.

Vertinimo ataskaita galioja tik su orginaliais vertintojo parašais. O visi ginčai kilę tarp šalių sprendžiami dvipusiu susitarimu arba įstatymų nustatyta tvarka.

Vertinamasis objektas yra Loretos Asanavičiūtės gatvėje 8-89, Karoliniškių rajone, Vilniuje, devynių aukštų namo aštuntame aukšte. Bendras buto plotas 63,4 kv. m. Kambarių plotai: svetainė užima 18,4 kv. m., miegamasis kambarys – 14,1 kv. m., miegamasis kambarys – 12,9 kv.m., virtuvė - 6,7 kv. m., san.mazgas – 3 kv.m., tamsus kambariukas – 2,4 kv.m., holas – 5,9 kv.m. Namas pastatytas 1972 m. Butas ne kampinis. Vertinamo buto būklė yra vidutinė, šarvuotos įėjimo į butą durys, vidaus durys – medinės, viename iš miegamųjų kambarių yra plastikiniai langai su stiklo paketais, kitose kambariuose mediniai langai, grindys medinės (san.mazge – plytelės) , sienos dažytos, tapetuotos (san.mazgas – keramikinės plytelės). Butui priklauso du įstiklinti balkonai. Langai orientuoti į rytus ir vakarus. Laiptinė rakinama kodinėmis šarvo tipo durimis. Centrinis šildymas iš centralizuotų sistemų. Miesto vandentiekis, miesto kanalizacija, yra karštas ir šaltas vanduo, dujos. Yra liftas. Bendra automobilių stovėjimo aikštelė kieme. Geras susisiekimas, iki miesto centro 10-12 min. kelio automobiliu. Iki artimiausio vaikų darželio-lopšelio vos 150 m, mokykla už 450 m. Viešojo transporto stotelė už 320 m. Šalia namo (vos už 350 m.) yra prekybos centras „RIMI“, taip pat netoliese yra parduotuvė „IKI“, „NORFA“ ir prekybos centras „MAXIMA“. 1,4 km atstumu nuo vertinamo objekto yra Karoliniškių poliklinika.

  • Statyba Kursiniai darbai
  • 2014 m.
  • Risard
  • 26 puslapiai (4460 žodžių)
  • Universitetas
  • Statybos kursiniai darbai
  • Microsoft Word 1147 KB
  • Nekilnojamojo turto NT vertinimas
    10 - 4 balsai (-ų)
Nekilnojamojo turto NT vertinimas. (2014 m. Kovo 16 d.). http://www.mokslobaze.lt/nekilnojamojo-turto-nt-vertinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 22:27