Nekilnojamojo turto objekto kadastrinių matavimų bylos paruošimas (2)


Įvadas. Teorinė dalis. Kadastriniai matavimai. Statinių kadastriniai matavimai. Statinio kadastrinių matavimų prietaisai ir iformacinės sitemos. Analitin dalis. Darbo eiga. Išvados. Literatūra. Priedai.


Savarankiško darbo objektas – gyvenamasis namas (vieno buto) ir jam formuojama kadastrinių matavimų byla. Gyvenamojo (vieno buto) namo matavimai, buvo atliekami, Šakių r. sav., Griškabūdžio miestelyje, Parko g. 12. Visi išmatuoti statinio rodikliai buvo perkeliami į programą „Matininkas”. Kad būtų galima pilnai naudotis visomis, programos „Matininkas”, galimybėmis, iš pradžių reikėjo suvesti, bylai formuoti, naudotą registro nr., pagal programos leidžiamą demo versijos registrą, kuris mano atveju buvo: 35/4143673. Užbaigus braižymo darbus užpildoma, nekilnojamojo turto kadastro bylos formos.

Šiek tiek apie Griškabūdį. Griškabūdis yra nedidelis miestelis šalia Novos upės, įsikūręs prie pagrindinio kelio Šakiai – Marijampolė, trijų vietinių kelių sankryžoje. Nuo jo į pietryčius už 14 kilometrų – Šakiai iki Kudirkos Naumiesčio – 24 km. Griškabūdyje architektūros paminklu yra laikoma Kristaus atsimainymo bažnyčia. Griškabūdžio miestelio centre yra seniūnijos administracinis pastatas, visai šalia kultūros centras, dienos centras, ambulatorija, vaistinė, šarvojimo salė, biblioteka, vaikų darželis, gimnazija, žemės ūkio bendrovė ir parduotuvės. Seniūnijoje yra trys bendruomenių centrai. Miestelio centras priklauso kultūros paveldo zonai.

Atliekant savarankišką darbą ir gilinant įgyjamas žinias buvo reikalinga nustatyti daugumą iš aukščiau pateiktų kadastro duomenų pasirinktam objektui.

Modelio tikslumas: +/- 2,0 mm

Per sistemą matininkas on-line režimu gali užsisakyti ir pasiimti (parsisiųsti į savo kompiuterį):

žemės sklypų, inžinerinių statinių skaitmenines ribas.

Per sistemą matininkas gali užsisakyti ir pateikti tiek žemės sklypo planą, tiek visą bylą išankstinei patikrai, tame pačiame užsakyme nurodydamas sau patogų atsiėmimo būdą ir vietą, o, esant reikalui, gali užsisakyti ir atspausdinimo paslaugą. Sistema pritaikyta matininkų poreikiams. Matininkas gali pasinaudoti sistemoje esančiomis klasifikatorių bibliotekomis, savikontrolės bei kitais įrankiais, neleidžiančiais byloje įvelti techninių klaidų. Sistema serverio pusėje susideda iš centralizuotos programos su centralizuota duomenų baze, kliento pusėje – interneto naršyklės. Nereikalinga jokia papildoma programinė įranga, nes sistemoje „GeoMatininkas“ galima ir braižyti žemės sklypo planą, ir parengti visus kitus žemės sklypo kadastro duomenų bylos dokumentus. Sistema „GeoMatininkas“ yra integruota su kitomis Registrų centro tvarkomomis sistemomis (Adresų registru, Nekilnojamojo turto registru, kadastro žemėlapiu, masinio vertinimo sistema) bei kitų kadastrų ir registrų duomenimis (Valstybinio geodezinio pagrindo, Georeferencinio pagrindo kadastro, saugomų teritorijų, kultūros paveldo objektų ir t. t.).Matininkų patogumui sistemoje įdiegti įrankiai leidžia papildomą grafinę medžiagą (įvairiais formatais) pasidėti kaip pagalbinę matininko kompiuterio darbalaukyje.

  • Microsoft Word 44 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2007 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vytautas
  • Nekilnojamojo turto objekto kadastrinių matavimų bylos paruošimas (2)
    10 - 9 balsai (-ų)
Nekilnojamojo turto objekto kadastrinių matavimų bylos paruošimas (2). (2016 m. Balandžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/nekilnojamojo-turto-objekto-kadastriniu-matavimu-bylos-paruosimas-2.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 09 d. 04:04
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!