Nekilnojamojo turto registro rodiklių analizė


Įvadas. Nekilnojamojo turto kadastras ir registras. Nekilnojamojo turto kadastras. Nekilnojamojo turto registras. Ntr įregistruoti žemės sklypai šakių rajono savivaldybėje pagal nuosavybės teises. Ntr įregistruoti nekilnojamieji daiktai šakių rajono savivaldybėje. Ntr įregistruoti šakių rajono savivaldybės pastatai pagal paskirtis ir nuosavybės teises. Išvados. Literatūra.


Lietuvoje kiekvienas žemės sklypas ar kitas nekilnojamojo turto objektas turi savininkus, ir grafinius bei atributinius duomenis. Ši informacija kaupema ir saugoma valstybinėje įmonėja Registrų centras. Joje galime pateikiti prašymus del nekilnojamojo turto objekto kadastrinių matavimų, patyrinėti tiek grafinius tiek rodiklinius duomenis, susipažinti su registro duomenimis. Šiame darbe plačiau sužinosime apie registrų centre vykstančių įregistravimo darbų eigą, susipažinsime su savivaldybių ir kitų administracinių vietų rodikliais ir reikšmingomis savokomis, patyrinėsime kokie duomenys yra įtraukiami y nekilnojamojo turto kadastrą, išanalizuosime nekilnojamojo turto kadastro ir registro rodiklius Šakių rajono savivaldybėje bei juos palyginsime su kito rajono savivaldybe.

Savarankiško darbo tikslas:Išanalizuoti nekilnonojamojo turto registre įregistruotų žemės sklypų ir pastatų registro rodiklius Šakių savivaldybėje.

Naudojantis surastais literatūros šaltiniais, apibūdinti nekilnojamojo turto objektų kadastro ir registro duomenų sudėtį, parengimo būdus ir registravimo ypatumus.

Suformuluoti savarankiškui darbui tikslą ir uždavinius;

Išanalizuoti, susisteminti ir grafiškai atvaizduoti NT registre įregistruotų žemės sklypų duomenis pasirinktoje savivaldybėje.

Išanalizuoti, susisteminti ir grafiškai atvaizduoti NT registre įregistruotų pastatų duomenis pasirinktoje savivaldybėje.

Palyginti NT registro duomenųsudėtį Šakių savivaldybėje su apskrities ir Lietuvos NT registro duomenimis.

12) įsigijimo kaina ir įsigijimo data;

14) žemės sklypo kadastro duomenų nustatymo data;

6) statinio fizinio nusidėvėjimo ir baigtumo procentas;

9) žemės sklypo, kuriame yra statinys, unikalus numeris;

11) statinio aukštų skaičius, patalpų skaičius, kambarių skaičius gyvenamose patalpose;

12) kultūros paminklo ir kultūros vertybės duomenys;

13) statinio kontūrų skaitmeninė grafinė informacija ir statinio vidaus išplanavimo skaitmeniniai grafiniai duomenys;

Kadastro žemėlapis apima visą Lietuvos Respublikos teritoriją. Jį sudaro šie pagrindiniai grafiniai sluoksniai:

2) pastatų kontūrų ar pastatų centrų taškų koordinates valstybinėje koordinačių sistemoje;

Žemės sklypų kadastro duomenys nustatomi įgyvendinant teritorijų planavimo dokumentus, tai yra atlikus suplanuotų žemės sklypų ribų paženklinimą vietovėje.

Nekilnojamojo turto registre registruojamos šios daiktinės teisės į įregistruotus nekilnojamuosius daiktus:

3) nekilnojamojo daikto priskyrimą šeimos turtui;

5) nekilnojamojo daikto bendraturčių susitarimą dėl naudojimosi nekilnojamuoju daiktu;

9) kitas daiktines teises; daiktinių teisių apribojimus;

Pažymas nekilnojamojo turto notariniams sandoriams sudaryti parengia ir išduoda Registrų centro teritoriniai registratoriai. Šios pažymos galioja 30 kalendorinių dienų nuo jų išdavimo.

Atsižvelgia į nekilnojamojo turto registre pagal nuosavybės teisę įregistruotų žemės sklypų skaičių matome, kad 2015-01-01 registrų centro duomenimis Šakių rajono savivaldybėje didžiausia sklypų skaičiaus dalis priskiriama privačiai žemei (91,35 %) į kurią įeina 43889 sklypai ir pati didžiausia ploto dalis 104842,43 ha (78,93 %). Antroje vietoje rajono savivaldybėje pagal sklypų skaičių yra valstybinės žemės (8,63 %) sklypai, kuriai priklauso tik 4146 sklypai, kurių bendra plotų suma lygi 27982,38 ha (21,07 %) o paskutinėje vietoje yra savivaldybių žemė (0,02 %), kuriai yra priskiriami vos 10 sklypų. Iš viso Šakių rajono savivaldybėje yra 48045 sklypų, kurie užima 132833,2938 ha plotą, iš jų juridiniams asmenims priklauso 1563 sklypai, kurie sudaro 5943.7961 ha (21,10 % nuo bendro Šakių rajono savivaldybės ploto), o likusius 104842.4321 ha (78,90 %) užima privatiems asmenims priklausanti žemė, kuriai priskiriama 38379 sklypai.

Lyginant Šakių rajono savivaldybės ir Vilkaviškio rajono savivaldybes rodiklius pastebime, kad atsižvelgiant į sklypų skaičių ir plotą abiejų rajonų savivaldybėse pastebime, kad Vilkaviškio savivaldybėje yra šiek tiek mažiau sklypų negu Šakių savivaldybėje, kurie priklauso privačiai žemei, nes tarp jų skirtumas yra vos daugiau nei vienas procentas tačiau užima didesnį plotą. Savivaldybių žemės Vilkaviškio savivaldybėje yra taip pat mažiau, tik 0,01 %, o bendras sklypų plotas nesieke net 0,00 %, tačiau lyginant valstybinės zemės sklypų skaičių matome, kad Šakių savivaldybė turi daugiau nei procentu mažiau sklypų ir žymiai mažiau bendro sklypų ploto.

  • Microsoft Word 176 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (3469 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vytautas
  • Nekilnojamojo turto registro rodiklių analizė
    10 - 5 balsai (-ų)
Nekilnojamojo turto registro rodiklių analizė. (2016 m. Balandžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/nekilnojamojo-turto-registro-rodikliu-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 13 d. 16:44
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo