Nekilnojamojo turto registrų veikla Lietuvoje


Įvadas. Valstybiniai Registrai. Registrų tvarkymas. Nekilnojamasis turtas. Nekilnojamo turto registro funkcionavimas. Registro Objektai bei Duomenys. Daiktinių objektų bei teisių registravimas. VĮ „Registrų centras“ Analizė. Registrų centro ateitis. Registro plėtra. Išvados. Literatūra.


Registrų veikla Lietuvoje vis labiau plečiasi dėl didelių duomenų kaupimo. Kasmet yra apdorojami labai dideli kiekiai informacijos, įvairiausiomis temomis. Surenkama informacija ir jų registrai yra išties svarbia tema šiomis dienomis.

Dėl išties gausios registrų įvairovės, mes stengsimės apsvarstyti Nekilnojamo turto Registrų veiklą ir Nekilnojamo turto registro funkcionavimą.

Darbą apsunkino tai, kad rasta tekstinė informacija nebuvo suredaguota, didelė laiko dalis buvo skiriama teksto redagavimui, faktų, vietovardžių tikrinimui, teksto techninėms korekcijoms.

statinių formavimą bei duomenų įrašymą į Nekilnojamo turto kadastrą ir registrą.

Valstybinių registrų steigimą, tvarkymą bei keitimus reglamentuoja Valstybės registruose įstatymas [1] ir įvairūs poįstatyminiai aktai. Tas įstatymas buvo priimtas 1996 m.

Tai pat yra nustatyta kad pagrindiniuose registruose registruojami vieni iš svarbiausių šalies objektai bei duomenys. Taigi Pagrindinai valstybės registrai pagal [1 (psl. 52)] yra:

Taigi, matome kad registras ir jo duomenys yra kruopščiai saugomi. Teisės aktai yra nustatomi įstatymų numatyta tvarka. Tačiau registrų tvarkymas Lietuvoje reikalauja dar daug pakeitimų ir supaprastinimų, kadangi yra gana sunkiai prieinamas ir suprantamas visuomenėje, be to internete nėra gausu informacijos apie Registrų veiklą kuri yra atliekama Lietuvoje.

Jau apžvelgėme Valstybinių registrų pagrindinius aspektus ir kokie jie yra, taip pat jų tvarkymą ir tvarkos nustatomus dalykus. Dabar apžvelgsime vieną iš Registrų Lietuvoje jis yra, Nekilnojamo turto, kokiu būdu būtent yra duomenys įrašomi į kadastrą. Naudosimės duomenimis pateiktus [1 (psl. 38)] ir išanalizuosime visą procesą.

Kaip teigia [1 (psl. 53)], nekilnojamo turto registras Lietuvoje yra įsteigtas nekilnojamiems daiktams, įregistruoti įstatymų numatytiems juridiniams faktams o taip pat oficialiai informacijai apie registre sukauptus duomenis teikti ir rinkti. Taip pat tvirtina kad nekilnojamąjį turto registrą suvaržo daug juridinių faktų bei daiktinių teisių į juos kaip pvz. Hipoteka.

Ši sąvoka yra gan plati todėl, nekilnojamo turto įstatyme [3] yra pateiktas platesnis apibūdinimas šio dalyko:

Nekilnojamų daiktų bei daiktinių teisių yra daugybė, dėl tos priežasties yra suskirstyti nekilnojamo kadastro objektai ir nekilnojamieji daiktai kaip teigimam [5] nekilnojamieji daiktai yra:

patalpa, suformuota kaip atskiras nekilnojamasis daiktas. Atskirais nekilnojamojo turto kadastro objektais negali būti:

Daiktinių teisių registravimas skirstomas į visai kitas kategorijas negu objektų ir skirstomas į [1 (psl. 55)] šias daiktines teises:

Tačiau kuomet nekilnojamo turto registre įregistruojamas daiktas, daiktinėmis teisėmis yra tam tikri susiję juridiniai faktai [1 (psl. 55)]:

Išregistruojami teises iš nekilnojamo turto registro gali būti įvykdžius tam tikras sąlygas tai yra pateikiant įvairius dokumentus kad ta daiktinė teisė pasibaigė arba pasikeitė daiktinės teisės turėtojas kaip pateikia duomenis [1].

Pagal skelbiamą informaciją [6 (psl.40)] „Registrų centras“, įsteigta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1997 m., yra viešasis juridinis asmuo. Pagal [6 (psl.40)] „Įmonė, vadovaudamasi teisės aktais, administruoja nekilnojamojo turto kadastrą ir registrą, kaupia kadastro ir registro duomenis, atlieka kadastrinius matavimus, nekilnojamojo turto vertinimą bei rinkos tyrimus, įregistruoja nekilnojamuosius daiktus, juridinių asmenų registravimą, projektuoja, diegia ir naudoja nekilnojamojo turto registro informacinę sistemą, kaupia kadastro geografinės informacijos sistemos (GIS) duomenis, tvarko turto formavimo archyvus.“

  • Microsoft Word 140 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (4098 žodžiai)
  • Kolegija
  • Dovydas
  • Nekilnojamojo turto registrų veikla Lietuvoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Nekilnojamojo turto registrų veikla Lietuvoje. (2019 m. Kovo 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/nekilnojamojo-turto-registru-veikla-lietuvoje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 03 d. 18:22
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo