Nekilnojamojo turto rinkos analizė


Nekilnojamo turto rinkos analize. Nt rinkos analizė. Nt analize. Nekilnojamo turto rinka analizė. Nekilnojamo turto rinkos apžvalga. Nekilnojamojo turto rinkos apžvalga. Nekilnojamojo turto rinkos analizes kursinis darbas. Investicijos į nekilnojamąjį turtą kursinis. Klaipedos komercinio nt rinkos analize. Nekilnojamasis turtas analize.

Butų rinkos vilniaus mieste apžvalga. Bendra informacija apie butų kainas. Sandorių skaičiaus kitimas. Kainų pasiskirstymas pagal vietovę. Senos statybos butų vilniuje rinkos apžvalga. Naujesnės statybos butų vilniuje rinkos apžvalga. Nekilnojamojo turto rinka Vilniaus mieste, kaip ir visoje Lietuvoje, pastaraisiais metais vystėsi dinamiškai. 2007 - ųjų pabaigoje pasiekta nekilnojamojo turto kainų viršūnė dėl daugelio priežasčių negalėjo ilgą laiką išlikti stabili - turto vertės augimas nebuvo pagrįstas nei ekonomikos augimu, nei su gyventojų pajamomis susijusiais rodikliais, todėl anksčiau ar vėliau turėjo duoti neigiamą efektą. Nereikia pamiršti, kad ne visi nekilnojamojo turto rinkos dalyviai yra vienodai informuoti, taigi pirkėjai patikėję ilgalaikiu būsto kainų augimu tiesiogiai prisidėjo prie dar didesnio kainų kilimo. Vienas stipriausių tokių efektų buvo pastebimas gyvenamosios paskirties būsto rinkoje - "bumo" metu šis segmentas buvo vienas labiausiai spekuliatyvių, taigi jo kainų pokyčiai svyravo labai plačiuose rėmuose (iki 50%), ypač butų rinkoje. Siekiant objektyviau nustatyti dabartinę butų vertę Vilniaus mieste ir galimas kainų pokyčius artimoje ateityje buvo išanalizuoti 2009 - 2010 metais įvykę butų pirkimo sandoriai. Nekilnojamasis turtas yra investicija ir kaip bet kokia investicija, jis turi atsipirkti, taigi ypatingai svarbu žinoti, kaip keisis turto kaina tiek artimoje, tiek tolimoje ateityje. Ilgalaikėje perspektyvoje nekilnojamasis turtas visada brangsta, nes žemės plotas tinkamas statybai yra nekintamas dydis. Tačiau kartais kainos kyla ir leidžiasi dėl trumpalaikių priežasčių, susidaro kainų burbulai, kurių sprogimas skaudžiai paliečia daugelį nekilnojamojo turto rinkos dalyvių. Neseniai praūžęs NT kainų "bumas" Lietuvoje uždavė esminį klausimą NT pirkėjams: ar turtas dar pigs, o gal jau pasiektas kainų „dugnas". Analizuojami visų butų Viniaus mieste kainų pokyčiai, taipogi kainos pokyčiai priklausomai nuo pastato amžiaus, vietovės, kambarių skaičių bute. Rengiant butų rinkos Vilniuje apžvalgą už 2009 - 2010 metus buvo remtasi VĮ "Registrų Centras", Lietuvos Banko paskelbtais duomenimis bei UAB "Centro Kubas - Nekilnojamasis turtas" turimais duomenimis.

Nekilnojamojo turto rinka vilniaus mieste, kaip ir visoje Lietuvoje, pastaraisiais metais vystėsi dinamiškai.

Vienas stipriausių tokių efektų buvo pastebimas gyvenamosios paskirties būsto rinkoje - bumo metu šis segmentas buvo vienas labiausiai spekuliatyvių, taigi jo kainų pokyčiai svyravo labai plačiuose rėmuose (iki 50%), ypač butų rinkoje.

Neseniai praūžęs nt kainų bumas Lietuvoje uždavė esminį klausimą nt pirkėjams: ar turtas dar pigs, o gal jau pasiektas kainų dugnas .

Rengiant butų rinkos vilniuje apžvalgą už 2009 - 2010 metus buvo remtasi vį registrų centras , Lietuvos bank ekonominė krizė, palietusi visas visuomenės grupes ir verslo sritis, sukėlė didelę sumaištį nekilnojamo turto rinkos dalyviams ir jų lūkesčiams. Vidutinės ir ekonominės klasės butų rinkoje vilniaus mieste 2009 metais įvyko nemaži pokyčiai: ankstesniu metu nekilnojamojo turto rinkos sąlygas diktavusių jo vystytojų įtaka būsto kainoms slopo ir pastaraisiais dvejais metais didžioji šios įtakos dalis teko pirkėjams.

Apibendrinti vį registrų centras 2009 - 2010 metų statistiniai duomenys rodo, jog bendras butų kainų lygis vilniaus mieste 2009 m. Krito maždaug 22%. Kainų kritimui esminės įtakos turėjo vis dar prasti šalies ekonomikos rodikliai, niūrios jų prognozės, sugriežtėjusi bankų kreditavimo politika, bei sudėtinga nt vystytojų padėtis - didžioji pastarųjų dalis, spaudžiami finansinių įsipareigojimų, negalėjo laukti būsto rinkos atsigavimo, todėl norint atsiskaityti su kreditoriais, butus teko pardavinėti net ne už savikainą, o gerokai pigiau. Tuo tarpu potencialūs pirkėjai laukė butų kainų dugno ir būsto pirkimo planus atidėjo geresniems laikams . Kainos kritimui įtakos taip pat turėjo ir tai, jog dalis pirkėjų atmetė planuojamo įsigyti naujo buto rezervaciją.

šioje dalyje analizuojami 2009 - 2010 metais įvykę butų sandoriai. Analizuojami tik tie butai, kurių kainos tilpo į nustatytus rėmus: senos statybos butams 1500 - 5300 lt už kv. Metrą, o naujos statybos 2700 - 6400 lt už kv. Metrą.   butų kainos pokyčius 2009 - 2010 metais galima iš apžvelgiant pasirinktą laikotarpį didžiausias butų kainų kritimas užfiksuotas antrąjį 2009 metų ketvirtį, kuomet butų kainos krito apie 14%. Antroje metų pusėje butų kainų kritimas kiek sumažėjo. Trečiąjį 2009 metų ketvirtį butų kainos krito dar apie 3%, o ketvirtąjį dar apie 2%. Iš viso per 2009 metus butų kainos krito apie 22%.

  • Vadyba Analizė
  • Microsoft Word 265 KB
  • 2011 m.
  • 10 puslapių (1609 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mindaugas
  • Nekilnojamojo turto rinkos analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Nekilnojamojo turto rinkos analizė. (2011 m. Gruodžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/nekilnojamojo-turto-rinkos-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 02:34
×