Nekilnojamojo turto rinkos tyrimai: Trijų kambarių butų vertinimas Kauno mieste


Įvadas. Nekilnojamojo turto rinkos tyrimai. Bendrosios nuostatos. Nekilnojamo turto vertės. Nekilnojamojo turto rinkos identifikavimas. Nekilnojamojo turto paklausa. Nekilnojamojo turto pasiūla. Trijų kambarių butų rinkos tyrimas kauno mieste 2018 metais. Parduodamų butų vietos įtaka kainai. Parduodamų butų ploto įtaka kainai. Parduodamų butų būklės, namo tipo, statybos metų bei aukšto, kuriame yra butas įtaka kainai. Kiti veiksniai įtakojantys buto kainą. Išvados. Informacinių šaltinių sąrašas.


Būstų kainos labai priklauso nuo pasiūlos ir paklausos santykio. Dažniausiai kainos kyla nes paklausa būna didesnė nei pasiūla, tačiau nuo 2017 m. atros pusės viskas šiek tiek pasikeitė. Kadangi buvo vykdyta daug naujų statybų ir pasiūla išaugo greičiau nei paklausa.

Tiriamas objektas – gyvenamosios paskirties nekilnojamasis turtas – trijų kambarių butai. Šiame darbe pagal įvairius kriterijus bus vertinami 15butų, kurie siūlomi parduoti Kauno mieste 2018 metais. Visi duomenys surenkami iš skelbimų internetiniuose tinklapiuose. Šiame darbe bus palyginama 1m2 kaina atsižvelgiant į mikrorajoną, kur yra pastatas, buto plotą, pastato statybos metus, buto būklę ir aukštą kuriame yra butas.

Darbo tikslas – atlikti rinkos tyrimo Kauno mieste 2018 metais

Surinkti informaciją apie parduodamjus trijų kambarių butus Kauno mieste 2018 metais;

Nekilnojamojo turto rinkos tyrimai gali būti atliekami skirtingiems tikslams ir poreikiams, skirtingo dydžio teritorijoje, naudojant skirtingą metodiką. Užsienio autoriai išskiria kelis pagrindinius nekilnojamojo turto rinkos tyrimų tipus:

Rinkos tyrimas yra tam tikros prekės ar paslaugos rinkos identifikavimas ir analizė. Nekilnojamojo turto vertinimo kontekste rinkos analizė apibrėžia arba identifikuoja nekilnojamojo turto pasiūlai ir paklausai.

Tiriant nekilnojamojo turto rinką renkami duomenys, tiesiogiai ir netiesiogiai susiję su nekilnojamuoju turtu. Tiesiogiai susiję duomenys- nekilnojamojo turto pardavimo kainos, nuomos kainos, užimtumo/ vakancijų santykis (absorbcijos lygis), būsima pasiūla ir t.t. Duomenys, netiesiogiaisusiję su nekilnojamuoju turtu, tai- gyventojų bei šeimų skaičius, įsidarbinimo galimybė, nedarbo, pajamų lygis, kitos socialinės gyventojų charakteristikos, bendras verslo aktyvumas ir t.t.

Šie duomenys reikalingi ekonominei aplinkai, darančiai įtaką nekilnojamojo turto objektui, apibūdinti. Surinkti duomenys naudojami vertinant trimis pagrindiniais vertinimo metodais ir padidina nustatytos vertės tikslumą, pvz., palengvina lyginamųjų objektų radimą ir atranką, pataisų skaičiavimą, pinigų srautų prognozes.

Vienu atveju vertintojas pirmiausia ištiria nekilnojamojo turto objektą, jo alternatyvias panaudojimo galimybes ir tik vėliau analizuoja bendras ekonomines rinkos tendencijas; kitu atveju pirmiausia atliekama bendra rinkos ekonominių tendencijų analizė ir tik vėliau tiriamas nekilnojamojo turto objektas.

Pirmoji rinkos tyrimų kryptis pradedama nuo objekto produktyvumo analizės. Šios krypties šalininkai mano, kad nustačius objekto produktyvumo ir konkurencingumo charakteristikas, yra lengviau nustatyti konkuruojančios ar lyginamuosius objektus ir identifikuoti rinką. Atlikus produktyvumo analizę, lengviau nustatyti potencialius pirkėjus ar nuomininkus bei potencialius pardavėjus ar nuomotojus, kurie formuoja pasiūlą ir paklausą objekto rinkoje. Be abejo, pasiūla ir paklausa analizuojama tiriant ir specifinius nustatytos rinkos duomenis, ir bendrus ekonominius rodiklius. Pasiūlos ir paklausos santykio analizė leidžia nustatyti galimus alternatyvius nekilnojamojo turto panaudojimus ir maksimalų geriausią panaudojimą.

Rinkos analizės specialistai, tiriantys esamas rinkos sąlygas, dažniausiai pradeda bendra rinkos apžvalga, siekiant identifikuoti, ko reikia tam tikrai rinkai. Tirdami vietinės ar regioninės ekonomikos rodiklius, jie taip pat analizuoja ir bendrą nekilnojamojo turto paklausą ir pasiūlą. Pradėję tirti specifinę rinką, jie analizuoja gyventojų skaičių, įsidarbinimo lygį ir pajamų lygį, kurie parodo tos vietovės galimą paklausą. Konkuruojančio turto pasiūla nustatoma analizuojant siūlomus nuomoti ar pirkti objektus, vykdomas statybas bei žemės sklypus, numatytus užstatymui. Pasiūlos ir paklausos santykio analizė parodo dabartinę ir numatomą rinkos pusiausvyrą. Atsižvelgiant į tai, ko tuo metu reikia rinkai, atliekama objekto produktyvumo analizė, kurios metu nustatomos nekilnojamojo turto fizinės, juridinės ir vietos ypatybės bei galimi alternatyvūs panaudojimai. Tada rinkos ir produktyvumo analizė yra panaudojamos vertinimo procese, nustatant maksimalų ir geriausią panaudojimą bei kitus duomenis, reikalingus vertinant pasirinktais metodais.

  • Microsoft Word 1291 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (3632 žodžiai)
  • Kolegija
  • Emilija
  • Nekilnojamojo turto rinkos tyrimai: Trijų kambarių butų vertinimas Kauno mieste
    10 - 1 balsai (-ų)
Nekilnojamojo turto rinkos tyrimai: Trijų kambarių butų vertinimas Kauno mieste. (2019 m. Birželio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/nekilnojamojo-turto-rinkos-tyrimai-triju-kambariu-butu-vertinimas-kauno-mieste.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 20 d. 22:45
×
26 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo