Nekilnojamojo turto tyrimas


Įvadas. Nekilnojamojo turto rinka. Nekilnojamojo turto rinka Lietuvoje. Nekilnojamojo turto rinka Palangos mieste. Gyvenamųjų namų rinka palangos mieste 2013 m. NT rinka Palangos mieste pagal namų tipus. NT rinka Palangos mieste pagal statybos metus. NT rinka Palangos mieste pagal namo konstrukcijos tipą. NT rinka Palangos mieste pagal geografinę padėtį. NT rinka Palangos mieste pagal gyvenamojo namo plotą. Išvados. Literatūra. Priedai.

Lietuvoje pagrindinis asmenų turtinius santykius reglamentuojantis teisinisdokumentas – Civilinis kodeksas. Jame nėra tokios sąvokos – „nekilnojamasisturtas“. Šiame dokumente naudojama kitas terminas – „nekilnojamasis daiktas“.

Nekilnojamojo turto registre registruojami šie atskirais nekilnojamojo turto objektais suformuoti nekilnojamieji daiktai:

Dažnai įvairiems veiksmams su nekilnojamuoju turtu atlikti reikalinga žinoti turto vertę. Turto ir verslo vertinimo pagrindų įstatyme yra nustatyti atvejai, kada vertinamas nekilnojamasis turtas. Skirtingais atvejais nustatomos ne vienodos vertės, naudojamos įvairios vertės skaičiavimo metodikos. Galima išskirti dvi verčių ir metodų kryptis arba sistemas:

vertinimas, atliekamas valstybės institucijų [4].

Tyrimo tikslas – atlikti parduodamų gyvenamųjų namų tyrimą Palangos miete 2013 m.

Tyrimo objektas: gyvenamieji namai.

Heterogeniškumas. Jis apsunkina nekilnojamojo turto rinkos tyrimus, jos dinamikos studijavimą, nes vienoje vietovėje būna parduodama nedaug panašių nekilnojamojo turto objektų;

Pigiausias kotedžas 2013 metais Palangos mieste buvo parduodamas už 2343,75 Lt/kv.m., brangiausias – 12500 Lt/kv.m. Gyvenamieji namai buvo parduodami atitinkamai už 1331,78 Lt/kv.m. ir 8048,41 Lt/kv.m. Todėl galima teigti, jog kotedžai Palangos mieste 2013 m. buvo parduodami brangiau, nei gyvenamieji namai.

Seniausiai statytas gyvenamasis namas Palangos mieste, siūlomas parduoti 2013 metais buvo parduodamas už 1964, 28 Lt/kv.m. Jis buvo statytas 1995 metais. Vėliausiai statyti namai, kurie buvo 2013 metų NT rinkoje Palangos mieste, pastatyti 2009 metais buvo du. Jų kainos buvo 3035,71 Lt/kv.m. ir 6000 Lt/kv.m.

Iš surinktų duomenų (žr. lentelę), kad mažiausius sklypo plotus užima kotedžai (0,2 –3 arai). Didžiausias parduodamo gyvenamojo namo Palangos mieste 2013 metais sklypo plotas užėmė 12 arų. Mažiausias gyvenamojo namo plotas buvo 50 kv.m., o didžiausias – 428 kv.m.

Darbui atlikti buvo pasirinkti duomenys, esantys internete, būsto paieškos tinklapiuose. Duomenis sudaro 30 gyvenamųjų namų, parduodamų 2013 metais Palangos mieste, duomenys.

Gyvenamųjų namų kainos yra didesnės teritorijoje, kurioje yra visos komunikacijos (elektros tinklai, vandentiekis, kanalizacija, dujotiekis), lyginant su teritorija, kurioje nėra komunikacijų ar jos yra ne visos. Gyvenamųjų namų kainos taip pat priklauso nuo sklypo ploto, gyvenamojo namo ploto, kambarių skaičiaus, atstumo iki jūros ar parko ar gyvenamojo namo statybos metų.

Vertinamas 2 arų gyvenamasis namas statytas prieš 10 metų, kurio bendras plotas 264 kv.m. Pagal namo technines charakteristikas (statybines medžiagas ir konstrukcijas) jo atkūrimo kaštai yra 396 tūkst. litų. Fizinį nusidėvėjimą sudaro bendras pastato senėjimas dėl amžiaus. Be to būtinos išlaidos remontui. Taikant plytų mūro namui kasmetinį vertės sumažėjimo (amortizacijos) procento 0,8 dėl amžiaus namas nuvertėjo 8%, t.y. nepašalinamas nusidėvėjimas. Apskaičiuotos būtinos išlaidos remontui sudaro 13,2 tūkst. litų. Funkcinį nusidėvėjimą sudaro tai, kad namas nėra dujofikuotas. Išlaidos šiam namui dujofikuoti tektų išleisti 15 tūkst. litų. Taigi funkcinio nusidėvėjimo vertė yra 7 tūkst. litų. Ekonominį nusidėvėjimą sudaro tai, kad šalia esanti gatvė yra pertvarkyta į magistralinę su intensyviu eismu. Dėl to padidėjo oro užterštumas ir automašinų keliamas triukšmas. Tai sumažina nuomos vertę. Išanalizavus palyginamuosius objektus nustatyta. Kad bendros mėnesio pajamos dėl šios priežasties sumažėtų 1 litu per mėnesį arba 264 litais. Per metus ekonominio nusidėvėjimo vertė sudaro 3168 litų. Bendrai namo vertei apskaičiuoti ši suma turi būti dalijama iš kapitalizacijos normos rodiklio. Ji yra 0,121. Tuomet ekonominio nusidėvėjimo vertė lygi : 3168/0,121. Tai būtų 26181 litų.

  • Microsoft Word 60 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2968 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laura
  • Nekilnojamojo turto tyrimas
    10 - 8 balsai (-ų)
Nekilnojamojo turto tyrimas. (2015 m. Gegužės 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/nekilnojamojo-turto-tyrimas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 21 d. 13:15
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo